Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Legenda Josef Váňa opět usedá do sedla! Proboha proč?

Josef Váňa, legenda milovníků koňského světa, opět usedne do sedla.
Nikoli na Velké pardubické, ale přímo v pražské metropoli již
28. února. Proč nechce Váňa stále odejít do jezdeckého důchodu?
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie
Velký bojovník opět usedá do sedla.

1979, rok, kdy poprvé Josef Váňa vyhrál svůj závod. Ani však po dlouhých 34 letech Váňa neukončil v úctyhodných šedesáti letech svoji kariéru.

Trenér, žokej, chovatel a hlavně milovník koní zasvětil jezdectví celý život. Český národ může být vděčný, že vedle hokejového Jágra má také dostihového Váňu. Celkem osmkrát vyhrál Velkou pardubickou jako žokej, devětkrát jako trenér a v roce 2009 dostal medaili Za zásluhy. Zaslouženě.

Sám Váňa vesele hlásá, že v jeho těle není kost, kterou by neměl zlomenou. Pětkrát utrpěl otřes mozku, měl zlomenou pánev, všechna žebra, dva obratle a utrpěl mnoho fraktur. Nepřemožitelný žokej má i vlastní filmový dokument Největší závod je život.

Pokud nejste milovníky hnoje a jezdeckých holínek, můžete se potkat s Velkým Váňou na konci února při příležitosti události Koně na Žofíně. Pražský ostrov bude 28. února patřit slavnostním okamžikům, ale především samotným koním. Za doprovodu starokladrubských vraníků pražské jízdní policie a běloušů přímo z kladrubského Národního hřebčína se na Žofíně představí koňští prominenti.

Kromě nejoblíbenějšího dostihového koně české historie na Žofíně budou k vidění osobnosti z řad dostihových jezdců, trenérů a majitelů, z jejich řad pak budou vyhlášeni také šampioni závodišť Velká Chuchle a Pardubice spolu s Váňou.

Související články

Další články