V texaském muzeu podivností bude vystaven takzvaný „Ledový muž z Minnesoty“. Podle vyjádření majitele muzea Steve Bustiho budou zmrazené ostatky „neandrtálce nebo bigfoota“ k vidění od 3. července.

Necelé dva metry vysoký chlupatý tvor byl poprvé vystaven už v roce 1968. Tělo zakonzervované v ledu tehdy zkoumali dva kryptozoologové (Ivan Sanderson a Bernard Heuvelmans), kteří dospěli k závěru, že by se opravdu mohlo jednat o zcela nový, dosud neznámý druh opočlověka. Sanderson dokonce poznamenal, že díky prasklinám v ledu lze cítit, jak se mrtvola pomalu rozkládá.

Majitel exponátu Frank Hansen nejprve tvrdil, že „ledového muže“ nalezl na Sibiři. Později však prohlásil, že ho zastřelil v Minnesotě, čímž si zadělal na nemalé problémy. FBI si totiž vážně začala pohrávat s myšlenkou, že se Hansen chlubí obětí vraždy. Než se ale na domnělého bigfoota mohli podívat další experti, Hansen údajně vyměnil skutečné tělo za latexovou figurínu, aby zabránil možnému poškození drahocenného exempláře. Vyšetřovatelé ze Smithsonovského institutu následně zjistili, že repliky „ledového muže“ pro Hansena vyrábí jistá společnost ze západního pobřeží. Její představitelé však svorně tvrdili, že originál nikdy neviděli.

Před několika lety Busti vypátral Hansenovu rodinu a zmraženého opočlověka od ní koupil. Nad tím, zda se jedná o původní mrtvolu, nebo jen o další gumovou imitaci, však stále visí velký otazník.