Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ledecký kritizuje zneužívání koronaviru: Největší kšeft v dějinách farmacie, tvrdí zpěvák

Janek Ledecký si večer užil.
Zdroj: archiv
Koronavirus
Janek Ledecký se zařadil mezi další slavné odmítače koronavirové hysterie. Známý zpěvák se ve svém videu ostře pustil do farmaceutických firem. Podle Ledeckého totiž zneužívají koronavirové situace a snaží se udržovat hysterii mezi lidmi jen proto, aby vydělaly co nejvíc peněz.

Zpěvák Janek Ledecký (58) hned na úvod videa zavzpomínal na nedávný koncert v Železném Brodě. "Byla tam spousta lidí, skvěle se bavili, tančili, zpívali jako v kostele. Radostné momenty jsou v téhle podivné době to nejcennější, nesmíme si je nechat vzít," řekl Ledecký.

Je čas dupnout na brzdu

Následně vysvětlil, jak to myslí. K tomu mu pomohl graf s celosvětovými denními nárůsty pacientů s koronavirem za několik posledních měsíců. Na něm poukázal především na to, že ačkoliv počet nakažených stoupá, množství smrtí zůstává relativně stejné. Zároveň si všímá, že hysterie kolem nemoci stále stoupá.

"Je nejvyšší čas dupnout na brzdu. Ale ne na tu hospodářskou, společenskou a kulturní, ale na brzdu té hysterické marketingové kampaně farmaceutických firem, které nás bombardují vizemi zhroucení našeho zdravotnictví," varoval Ledecký.

Mělo by se přestat nesmyslně testovat

Podle něj tak není největším zlem covid-19, ale farmaceutické firmy, které pandemii zneužívají ve svůj prospěch. Označil ji za "největší kšeft v dějinách farmacie". Ledecký se také obává, že společnosti, které se zabývají výrobou léků, vidí za koronavirem pouze zdroj zisku, a proto uměle udržují lidi ve strachu.

"Přestaňte nás strašit, přestaňte nesmyslně testovat lidi bez příznaků, nasměrujte energii a prostředky k ochraně těch, co jsou touhle svinskou nemocí opravdu ohrožení, nás ostatní nechte žít," řekl Ledecký a dodal, že samotnou nemoc nijak nezlehčuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy