Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ledecká ovládla super-G na Světovém poháru: Švýcarskou sokyni předjela o chlup

Ester Ledecká při super-G na Světovém poháru.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
sport
Česká královna ve sjíždění zasněžených svahů Ester Ledecká (25) opět bodovala a vyhrála závod Světového poháru na lyžích. Naprosto skvostnou jízdu předvedla ve francouzském Val d´Isere v super-G. Podařilo se jí o tři setiny sekundy předjet 26letou Corinne Suter ze Švýcarska. Ještě před závodem však Ledecká ronila slzy.

Trenér Ester Ledecké, Tomáš Bank, byl z výkonu lyžařky nadšený. "Vypadalo to hezky, jela dobře. Už když jsem viděl, jak to v šesté bráně zabalila do sjezďáku, říkal jsem si, že to dneska bude dobrý, že dneska pojede naplno," vylíčil trenér s tím, že jde o velký úspěch. "Vítězství není každý den, jsme hodně šťastní. Vzhledem k tomu, že to Ester na warm upu nešlo a byly i slzičky," dodal.

Světový pohár ve Val d´Isere začal se zpožděním, což ale Ledeckou příliš nerozhodilo. Už v pátek a v sobotu předvedla skvělé výkony, když ve sjezdech skončila v první desítce, na šestém a sedmém místě. "Je můj záměr, abych pořád zajížděla, na co teď mám natrénováno, a postupně to posouvala dopředu. Budu se snažit se postupně posouvat výš," nechala se slyšet Ester v neděli před závodem. Dodala, že záleží na počasí, a prozradila, že kopec už má projetý a zažitý. Ledecká dostala číslo 6, se kterým jela po připravené trati.

Super-G ovládla Ledecká

Hned na prvním mezičase měla náskok tři desetiny sekundy. Její rivalka, Švýcarka Lara Gut-Behrami, do té doby na trati vedla. Ledecká do cíle dorazila s odstupem 0,78 sekundy první. Že si půjde pro zlato, bylo už skoro jasné. V super-G předvedla skoro dokonalou jízdu a výhru si zasloužila.

"Ještě jsme na poslední chvíli změnili průjezd průjezdnou bránou. Viděl jsem, že holky mají problém s timingem. Řekli jsme si, že bude lepší jít dál od modré brány. Trošku jsem se lekl, lehce to podjela, ale chytila tam rychlost," popsal trenér Ledecké. Švýcarka Suter zůstala o tři setiny sekundy za ní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy