Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Léčím, ale nedokážu zázraky: Doktor Michaela Schumachera promluvil o jeho stavu

Léčím, ale nedokážu zázraky: Doktor Michaela Schumachera promluvil o jeho stavu
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
léčba
V září na sebe velkou pozornost upoutal lékař Philippe Menasché, který závodníkovi F1 Michaelu Schumacherovi provedl terapii kmenovými buňkami. Když poté jedna ze zdravotních sester sdělila, že Schumacher je při vědomí, fanoušci se okamžitě začali zajímat o jeho zdravotní stav. Sám Menasché ale nyní řekl, že si příznivci nemají dělat velké naděje - umí prý léčit, zázraky ale nedělá.

Michael Schumacher utrpěl koncem roku 2013 těžké zranění hlavy, které ho upoutalo na lůžko. Od té doby se na veřejnosti neobjevil a jeho rodina se snaží dělat vše pro to, aby se mohl alespoň částečně vrátit k běžnému životu. Velkou pomocí mu měla být terapie kmenovými buňkami, kterou podstoupil letos v září. O té nyní promluvil přímo profesor Philippe Menasché, který je považován za špičku ve výzkumu kmenových buněk.

Podle tvrzení mnohých zahraničních médií šlo o experimentální léčbu, to ale Menasché popírá. „Pracuji s kmenovými buňkami, léčím, ale nedělám zázraky. Já a můj tým neexperimentujeme, experiment je termín, který nemá se seriózní medicínou nic společného,“ uvedl pro italská média a dodal, že zdravotní stav Michaela Schumachera zůstane v tajnosti.

Jedna ze zdravotních sester prozradila, že Schumacher je při vědomí. Podle výpovědi jeho blízkého přítele Jeana Todta, který má jako jeden z mála možnost ho navštěvovat, je sice vzhůru, ale nevykazuje známky toho, že by kdy byl znovu schopen běžné komunikace.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy