Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Léčba za sto milionů pro Martínka se blíží. Pomoc najde ve Francii

Sbírka pro dvouletého Martínka: Chlapeček potřebuje 100 milionů, aby mohl přežít
Zdroj: Se svolením Donio
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
léčba

Nemocný Martínek se konečně dočkal. Není to tak dávno, co Nikol Leitgeb zburcovala celé Česko a nemožné se stalo skutečností. Díky úspěšné influencerce se vybralo neuvěřitelných 100 milionů korun na pomoc malému chlapečkovi. Jak sdílela na svém Instagramu, léčba začne již v lednu. 

V září se celé Česko semklo a vybralo neuvěřitelných 100 milionů korun na pomoc malému Martínkovi. Ten se nyní konečně dočká léčby, jak sdílela influencerka Nikol Leitgeb na svém Instagramu. Právě Nikol má na vybrání částky neuvěřitelný podíl. V září se jí totiž povedlo vyburcovat celou veřejnost.


“Aktualita v příběhu Martínka. S velkou radostí oznamujeme, že se to konečně podařilo dojednat a léčba proběhne ve Francii na přelomu ledna a února,” sdělili na webu Donio rodiče Martínka, kteří přesné datum zákroku si přejí zachovat v tajnosti, už kvůli tomu, že by mohlo dojít i ke změně termínu.

Rodina počítá dny do začátku léčby

“Trvalo to, trvalo. Věřili jsme, že na Vánoce už se bude náš Martínek zotavovat doma, i tak máme ale velkou radost,” přiznávají. Ačkoli se to zdá ještě daleko, počítají dny do odjezdu a nemohou se dočkat, až léčba konečně začne. Právě období podzimu je pro malého chlapce velmi náročné. Ten kvůli snížené imunitě bojuje s každou malou virózou, kterých je v tomto období všude plno.


Dvouletý Martínek trpí vzácným onemocněním zvaným AADC. Toto onemocnění postihuje skutečně malý zlomek populace a právě kvůli této vzácnosti odmítla pojišťovna proplatit částku na léčbu. Nikol Leitgeb tou dobou využila sociální sítě k dobré věci a zejména díky ní to Češi dokázali. "Věřím, že léčba zabere a brzy se potkáme na dětských prolézačkách. Instarodino, tohle byl majstrštyk,” psala tehdy na sociálních sítích.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy