Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Léčba, která dokáže stvořit šílence: Sériový vrah Heaulme ulehl s matkou do rakve

Francis Heaulme: Sériový vrah ulehl s matkou do rakve
Zdroj: Profimedia
Narušená sexualita
Ve čtvrtek za mřížemi oslavil své 62. narozeniny vrah Francis Heaulme. Ten trpěl kromě psychopatie ještě zvláštním syndromem, který mu znemožňoval běžný sexuální život. Léčba tohoto syndromu může u pacientů způsobovat agresivitu.

Jsi bastard, mazej do sklepa!

25. února 1959 přišel na svět Francis Heaulme (62), později známý jako "Kriminální baťůžkář," který mezi lety 1984 - 1992 terorizoval Francii. Měl mít 11 obětí, ale spekuluje se o desítkách, které mu kvůli jeho vypočítavému a manipulativnímu chování nikdy nebyly dokázány. Své oběti škrtil a bodal nožem. Otec s malým Heaulmem zacházel špatně. Byl to alkoholik a i svou manželku, Heaulmeho matku, se kterou se seznámil, když jí bylo pouhých osmnáct, pravidelně bil. Synovi nadával, že je opožděný, a prohlašoval ho za bastarda.

Lehl si k matce do rakve

Otec Heaulmea pravidelně zavíral do sklepa, věšel na hák a svazoval mu ruce drátem. Není divu, že už v sedmnácti iritovaný Heaulme propadl alkoholu, sedativům a pokusil se o sebevraždu. Mezi jeho záliby patřilo potulování se po okolí a pohřbívání zvířat. Svou matku ale naopak budoucí vrah miloval a hodně si ji idealizoval. Snad tomu přispěl i smutný fakt, že zemřela, když bylo Heaulmeovi 23 let. Na to Heaulme reagoval tím, že si k ní lehl do rakve. Mladý Heaulme strávil dospívání na odvykačkách a po psychiatrických léčebnách, kde byl diagnostikován jako psychopat. Do školy moc nechodil a práci neměl, občas si sice něco našel, ale za moc to nestálo. Většinou se živil nějakým pochybným kšeftíkem jako zedník. Nějakou dobu žil i jako bezdomovec.

Prsa a komplex z malého pindíka

Mladík trpěl Klinefeltovým syndromem. Jedná se o poruchu chromozomů, která může způsobovat nejrůznější potíže. Projevuje se nesprávným vývojem varlat, neplodností a změnami v intimní oblasti. Muži postižení tímto syndromem mají málo testosteronu, tj. mužského hormonu. Pacienti mají menší pohlavní orgány s omezenou funkčností, sexualitu umrtvenou na bod impotence a ženské znaky, jako jsou zvětšená ňadra. Syndrom může způsobovat opožděný vývoj řeči, poruchy chování. Mužům s touto poruchou se musí podávat testosteron, aby u nich nedošlo k vývoji ženských prsou, aby se ochlupili a zvýšilo se jim libido. Podávání testosteronu ale může u mužů zvyšovat hladinu agresivity. Heaulme byl kvůli své nemoci neschopen normálního sexu či znásilnění.

Brutální vražda osmiletého dítěte

Francií nejvíce otřásla jedna z šílencových vražd. Zabil teprve osmiletého chlapečka a přesunul tělo z místa vraždy o 20 kilometrů dál, aby ztížil policistům pátrání. Jak, zůstává záhadou, řidičský průkaz ale neměl. Mezi jeho další oběti patří čtyřiačtyřicetiletý Aline Peres. Toho dokázal zabít za bílého dne na pláži v přítomnosti lidí, kteří si ale hrůzného činu nevšimli. Dále zabil Laurence Guillaume, čtrnáctiletou dívku. S jejím bratrancem se setkal jen hodinu před vraždou nebohé dívky. Další z otřesných případů je vražda dvou dětí za jeden den, malého Cyrila Beininga a Alexandra Beckricha, jejichž těla byla pohozena u železniční trati. Vrah své oběti škrtil a bodal je do tepny na krku.

Když byl šílenec dopaden policií, rozhodl se mlžit. Měl silné manipulativní sklony a policisty pěkně vodil za nos. Na jednu stranu jim popsal s neuvěřitelnou přesností, jak někomu rozdrtit lebku a bodnout na první dobrou, na stranu druhou míchal oběti, místa a data vražd tak, aby bylo obtížné rozklíčovat pravdu. V roce 1997 byl konečně vrah odsouzen na doživotí. Odsouzen byl za 11 vražd, na svědomí má mít ale desítky obětí, které mu kvůli jeho vypočítavosti nebyly nikdy dokázány.

Související články

Další články