Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Léčba barvami: Význam jednotlivých barev a jejich účinky na lidský organismus!

Léčba barvami: Význam jednotlivých barev a jejich účinky na lidský organismus!
Zdroj: Profimedia.cz

Psali jsme již, co o nás prozrazuje nejoblíbenější barva, nyní se podíváme na to, jak barvy mohou léčit.

Barevná magie a léčení mají dlouhou historii. Barvy vyzařují energie, jež mohou při správném použití ovlivnit naše tělesné a duševní blaho. Některé barvy mají zklidňující účinek, jiné nás zase povzbuzují, kterépak to jsou?

Bílá barva

Je symbolem čistoty a nevinnosti. Dodává sílu a probouzí tvořivost. Napomáhá při virových onemocněních Umocňuje působení barvy, se kterou je kombinována.

Černá barva

Pohlcuje energii. Představuje tajemství, mystiku a smutek. Podporuje odpočinek a funguje proti nespavosti Zbavuje stresů, úzkostí a traumat. Léčí nohy a kosti.

Červená barva

Stimuluje celý organismus, podporuje aktivitu, dodává energii a posiluje imunitu. Působí při menstruačních problémech a sexuálních dysfunkcích – zejména v případě impotence, zvyšuje plodnost. Napomáhá při chudokrevnosti, projevech ochrnutí, oslabení svalů, odumírání končetin, omrzlinách, u čerstvých ran, kožních potíží v důsledku špatného prokrvení, chronického kašle a onemocnění hrtanu.

Růžová barva

Přináší jemnost a laskavost. Stimuluje imunitu, podporuje hormonální systém, ulevuje při ušních problémech, bolestech hlavy a psychosomatických onemocněních. Velmi dobře účinkuje proti nevolnostem v těhotenství.

Modrá barva

Usnadňuje komunikaci a zbavuje nervozity. Zklidňuje, tiší bolesti, působí při křečích, hnisavých zánětech a vnitřních krváceních. Pomáhá při bolestech v krku, bolestech šíje a ramen, zánětech vedlejších dutin, rýmě, migréně, zánětech a bolestech zubů, bolestech uší, poruchách zraku, horečce, mokvavých onemocněních kůže, vředech, ekzémech, bradavicích, popáleninách, kolikách a průjmu.

Zelená barva

Symbolizuje přírodu. Uklidňuje a regeneruje Zmírňuje pocity žárlivosti a závisti, usnadňuje rozhodování, podporuje paměť. Funguje při vyčerpanosti, bolestech hlavy a vysokém krevním tlaku. Napomáhá při srdečním selhání, nervovém zatížení, onemocnění průdušek, astmatu, kašli a cukrovce, u zánětů kloubů, otoků, revmatu, křečí, napětí svalů, projevů otrav, artrózy, poruch očí a zraku.

Žlutá barva

Barva intelektu. Povzbuzuje paměť, ctižádost a výdrž, napomáhá při problémech s učením. Lze ji využít při depresích – pomáhá obnovit chuť do života. Účinkuje u onemocnění jater, močového měchýře, ledvin, žaludku, trávicího traktu a při poruchách látkové výměny. Léčí akné, zmírňuje celulitidu a alergie.

Hnědá barva

Poskytuje fyzickou a psychickou ochranu, pomáhá při osvojování si nových dovedností. Vstřebává bolest, zvyšuje energii a přináší úlevu při bolestech v zádech. Léčí bolavé nohy, ruce a páteř, působí při onemocněních tlustého střeva.

Oranžová barva

Představuje optimismus. Léčí špatnou náladu a přináší úspěch do života. Podporuje trávení, pomáhá při chudokrevnosti, časté únavě, oslabení svalů, krevního oběhu a ledvin, cévních onemocněních, alergiích, psychózách, depresích a úzkostných stavech.

Šedá barva

Barva neutrality, kompromisu a přizpůsobivosti. Zabraňuje mentálním útokům, odstraňuje negativní energie a pocity, přináší klidné sny. Léčí imunitní systém, zbavuje stresu.

Vínová barva

Napomáhá při hubnutí, zmírňuje negativní emoce a frustrace.

Fialová barva

Mystická barva. Posiluje meditační účinek, zbavuje tělo škodlivin a zesiluje jeho schopnost vstřebávat minerály. Působí příznivě na slezinu, dodává energii, povzbuzuje lymfu a pomáhá při migréně, problémech ledvin a stavech rozrušení. Funguje proti vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

Tak už víte, jakou barvu si dnes obléknete?

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy