Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tragédie v Alpách: Lavina v Rakousku zabila skupinku pěti českých turistů

Zdroj: profimedia.cz
neštěstí
Při sesuvu laviny na rakouském horském masivu Dachstein zahynulo pět osob. Podle rakouských médií jsou oběti patrně Češi, členové jedné skupiny. To, že šlo o Čechy, potvrdilo České televizi Ministerstvo zahraničí.

Na horském masivu Dachstein v Rakousku v neděli po sesuvu laviny zahynulo pět osob. Rakouská média se domnívají, že šlo o české turisty, kteří byli údajně členové jedné skupiny. O tragédii informoval mezi prvními server Novinky.cz. Nyní informaci potvrdilo i české Ministerstvo zahraničí. Rakouská média uvádí, že se jednalo o tři ženy a dva muže.

Lavina se údajně utrhla kolem 9:30 středoevropského času ve výšce 2800 metrů, sdělila mluvčí hornorakouské policie. Těla obětí byla podle mluvčí přepravena k identifikaci do Hallstattu. Novinky uvádí s odkazem na rakouskou televizi ORF, že lavina zasypala celou skupinu ve chvíli, kdy stoupala na sněžnicích poblíž horské chaty Seethaler Hütte.

"Na místě tragédie zasahuje policie, horská záchránná služba a několik vrtulníků z Horního Rakouska, Salzburku a Štýrska," uvedla mluvčí policie Kerstin Hintereckerová.

O lavinové nehodě informuje i facebooková stránka Alpy4000. "Mělo by se jednat o skupinku českých turistů na sněžnicích..."

Související články

Další články