Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Lavina v Itálii zavalila horskou rezidenci a ve švýcarském středisku uvěznil sníh 13 tisíc lidí!

Ve švýcarském středisku Zermatt uvízlo 13 000 lidí.
Zdroj: Profimedia
Alpské oblasti Itálie, Švýcarska a Francie trápí silné sněžení. V italské obci Sestriere lavina zasypala pětipatrovou rezidenci, kde se pohybovalo 29 lidí. Následně neuvěřitelných třináct tisíc turistů zůstalo uvězněno v horském středisku Zermatt, jelikož přes haldy sněhu se k němu nedalo dostat.

Počasí v Evropě se zřejmě zbláznilo. Alespoň v alpských oblastech určitě. Lavina zavalila horskou rezidenci Le Bellevue v Itálii přesně ve 22:30 SEČ. Všichni byli z budovy evakuováni. Přítomno bylo v tu chvíli 29 lidí včetně několika dětí. Ubytování v náhradním hotelu zaplatí místní radnice.

I další obce to mají komplikované. Například Cervinie v příhraničním regionu Valle d'Aosta nebo Tignes, která se nachází na severozápadě Francie, píše Dailymail.

Až 13 tisíc turistů se nemůže dostat z horského střediska Zermatt ve Švýcarsku, kde je sníh odřízl od světa. Veškeré přístupové cesty jsou zablokované. V úterý dokonce na některých místech vypadl proud. Úřady radí, aby lidé zůstali doma. Riziko lavin je stále silně aktuální.

Související články

Další články