Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

"Latinskoamerický Wu-chan" v Ekvádoru: Márnice jsou plné, mrtvé dávají do koupelen

"Latinskoamerický Wu-chan" v Ekvádoru: Márnice jsou plné, mrtvé dávají do koupelen
Zdroj: Twitter El Universo
+ Další fotografie
horor
Současná situace v Ekvádoru, přesněji ve městě Guayaquil, je mírně řečeno tragická. Tamní zdravotní systém se pod tíhou pandemie koronaviru zbortil a zdravotníci odpracované dny nazývají hororem. Protože jsou přeplněné márnice, nemocnice musí skladovat těla zemřelých v koupelnách, protože na postelích je třeba uložit další nemocné. Město dostalo od lidí přezdívku "latinskoamerický Wu-chan"...

Lidé po celém světě byli před měsícem naprosto šokováni mrtvými těly na ulicích města Guayaquil v Ekvádoru. Byl to jasný důkaz toho, jak lehce dokáže koronavirus zapříčinit zborcení celého zdravotní péče, a to zejména v rozvojových zemích.

Umírali nám v rukou, míní zdravotník

Pětatřicetiletý zdravotní bratr jedné z tamních nemocnic anonymně popsal, jak péče o nakažené zasáhla do jeho práce i osobního života. Než ve městě propukla nákaza, měla prý jedna sestra na starost asi 15 pacientů. Jako blesk z čistého nebe se počet zvedl na třicet.

"Přicházelo tolik lidí, že nám dá se říct umírali v rukou," přiznal ošetřovatel. Podotkl, že jejich tehdejší pacienti museli kvůli koronaviru zamířit domů nebo do jiných zařízení, aby bylo místo pro nakažené koronavirem. "Z operačních sálu jsme brali anesteziologické stroje a nahradili je ventilátory," doplnil muž.

Márnice jsou plné, mrtvé dávají do koupelen

"Ti lidé jsou osamělí a smutní. Léčba ovlivňuje jejich zažívací ústrojí, někteří to nestihnou na záchod," popsal situaci v nemocnici. "Pacientům je opravdu zle a bojí se, že se tak budou cítit už napořád. Někdy se stane, že se pacient vedle začne dusit a tak nás volají, abychom je rychle napojili na kyslík," dodal zdravotní bratr.

Nemocnice jsou přeplněné a v márnicích už také není moc místa. "Zaměstnanci márnic už nepřijímají žádná další těla. Musíme je zabalit do prostěradla a uložit do koupelen v nemocnici," popsal ošetřovatel. "Přijeli pro ně, až když jsme je neměli kam dávat. Je to hygienická katastrofa," vylíčil muž pro South China Morning Post.

Noční můry a chaos v nemocnici

Když ošetřovatel dorazí po čtyřiadvaceti hodinách v nemocnici domů, těší se na odpočinek. Místo toho dorazí jen další noční můra. I jeho šestadvacetiletá kolegyně označila situaci v nemocnici za chaotickou. "Mrtví leželi v koupelnách, na chodbách, nebo v křeslech," uvedla žena.

Osmadvacetiletý lékař, který pracuje v jedné z nemocnic ve městě uvedl, že těla mrtvých ležela na chodbách pohotovosti kvůli zaplněné márnici. "Stále čekáme na odvoz asi pětadvaceti mrtvol," uvedl doktor s tím, že těla musí odklidit stranou, aby se mohla vydezinfikovat postel, na kterou uloží dalšího pacienta.

Vláda evidentně mlží

Nakažených je v současné době před 26 tisíc. Mrtvých zaznamenala ekvádorská provincie Guayas, kde je Guayaquil hlavním městem, přes 6 700 mrtvých, a to jen v první polovině dubna. Čísla však budou mnohem vyšší, jak tvrdí matematik Juan Jose Illingworth. "Čísla jsou mnohem vyšší než to, co chce vláda uznat," zkritizoval muž vládu, že mlží.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy