Lásky jedné plavovlásky patří ke zlatému fondu české kinematografie. Byl natočen v roce 1965 a měl velký úspěch i v zahraničí. Hlavní hvězdou této éry byla krásná Jana, které v tomhle případě vyfoukla slávu nesmělá Hana. Situace byla o to horší, že Jana Brejchová byla tenkrát za Formana provdána.

Hana Brejchová se dokonce jednou svěřila, že film byl natočen podle jejích příběhů. Když jí bylo 17 let, tak Formana brala jako svého kamaráda a popisovala mu své milostné eskapády a první zkušenosti s muži. On si vše zapisoval a postupně vznikal scénář. A film se dočkal velmi kladného přijetí a najednou nikdo nemluvil o Janě. Na vrcholu byla Hana. A nebyla to jenom sláva. Starší Jana si myslela, že se do její mladší sestry režisér zakoukal.

„Jana na mne zanevřela kvůli Milošovi. Naprosto ale nespravedlivě. Nikdy jsem s Milošem nic neměla, to přísahám! Ani předtím, ani potom! Byli jsme a dosud jsme jen velmi dobří kamarádi. Jana mně nemohla odpustit úspěch toho filmu! Jana byla zvyklá, že ona je ta největší hvězda. S Milošem jsem díky tomu filmu jezdila křížem krážem po světě, bydleli jsme v přepychových hotelích, měli se báječně a všichni nám tleskali. To mi asi Jana nikdy neodpustí,“ řekla Blesku Hana, která se díky snímku dostala na prestižní filmové festivaly.

A od té doby spolu přestaly mluvit. Hlavně mladší Hana se pokusila několikrát usmířit se svou sestrou, ale marně. Jenom v roce 2014 ji Jana přijala na Rehabilitační klinice Malvazinky, kde je dodnes. Proběhlo jenom jedno setkání, když chtěla Hana opět na návštěvu, tak její starší sestra řekla sestřičkám, ať ji k ní nepouštějí. Vypadá to, že rozhádané sestry už nic nespojí.

„Uvědomila jsem si, že už jsme obě ve věku, že se ani jedna nemusíme dožít druhého dne. Je mi opravdu líto, jak se Jana chová, už za ní ale nepůjdu. Nemá to cenu. Určitě mám dobrý pocit, že jsem ten vstřícný krok udělala já!“ uzavřela příběh tenkrát smutně Hana.

Jana Brejchová se dosud zotavuje na Malvazinkách a často ji navštěvuje dcera Tereza. Byl by zázrak, kdyby se kdysi slavná herečka opět objevila před kamerou. Hana se před pár lety potřetí vdala, ale její manžel bohužel zemřel. Nyní žije sama.