Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Láska v čase korony: Scénář k humornému seriálu budou psát sami diváci

Láska v čase korony: Scénář k humornému seriálu budou psát sami diváci
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Česká televize připravila humorný pandemiální seriál s názvem Láska v čase korony. První díl se na obrazovkách objeví už v pondělí 4. května, přičemž je to rovněž jediný díl, k němuž existuje scénář. V osudech hlavních hrdinů se totiž budou odrážet skutečné příběhy diváků, kteří své náměty mohou posílat tvůrcům.

Hlavními hrdiny seriálu Láska v čase korony jsou teenager Franta, jehož rodiče se nestihli vrátit ze zahraničí, senior Libor, který je po letech odkázán sám na sebe, když jeho žena uvízne mimo město, a mladý manželský pár Petr a Anna, pro něž zákaz vycházení a karanténa budou rozhodující zkouškou jejich vztahu.

Humorný seriál má divákům odlehčit nelehké časy, některým z nich se navíc může poštěstit a právě jejich humorný příběh z doby koronaviru můžou tvůrci použít. Pod dohledem scenáristy Tomáše Baldýnského totiž z toho, co diváci pošlou, vzniknou další díly.

„Je správné zachytit aktuální situaci právě teď a tak, jak se na ni díváme současnýma očima. A ideálně s potřebným humorem, protože virová epidemie bude mít také velký dopad na psychiku nás všech,“ řekl České televizi Jan Bártek.

Náročné natáčení

Během natáčení seriálu v době koronaviru je třeba dbát na minimalizování zdravotních rizik. Vytvořit scénář podle příběhů diváků navíc také nebude jednoduché. „Bude minimum času na všechno: jeden díl bude napsán, natočen a odvysílán za jeden týden! A protože v první řadě myslíme na bezpečnost, tak například kameramani nebudou smět být v místnosti s herci a budeme točit na odložené kamery,“ dodal Bártek.

Související články

Další články