Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Láska je nejsilnější: Daniel Bambas ukázal fotku s přítelem a poslal vzkaz všem "homobijcům"

Daniel s přítelem a duhou v pozadí.
Zdroj: Se souhlasem Daniela Bambase
+ Další 4 fotografie
coming out

Urostlý fešák z Ulice, herec Daniel Bambas prolomil mlčení a poprvé veřejně ukázal svého přítele. Na Instagramu ukázal společnou fotku šťastného páru, za kterým se skvěla duha, symbol hnutí LGBT.  "Snažím se myslet na tu velkou spoustu lidí, kteří si uvědomují, jak nesmyslná a směšná je nenávist vůči lidem na základě jejich orientace," napsal herec z Dánska, odkud je jeho partner, během týdne, kdy probíhá v Praze festival Prague Pride.

"Všechny tyhle fotky vznikly v Dánsku. V zemi, kde je debata o LGBTQIA+ na úrovni, které jsme v České republice stále vzdáleni. Ale mění se to. Každým rokem sílí snaha odříznout se od cesty, která vede k diskriminaci, nenávisti, stigmatizaci. Cesty, která vede na východ od vyspělých evropských společností. Nebude to trvat tak dlouho a některé výroky z úst vrcholných činitelů budou nemyslitelné i v České republice." Tímto začal herec Daniel Bambas svůj příspěvek na Instagramu, ke kterému přidal fotografii se svým přítelem. Je to vůbec poprvé, co ho Bambas veřejnosti představil.

Na první ze společných fotografií je za spokojeným párem duha, což je symbol hnutí LGBT. Právě to tento týden oslavuje v ulicích hlavního města, na festivalu Prague Pride, který vyvrcholí velkým sobotním pochodem"Letošní ročník má téma Heart matters, tedy na srdci záleží nebo srdeční záležitost. Odráží to lidskoprávní aspekt celého festivalu," řekl pro ČTK ředitel festivalu Tom Bílý.

Nenávist je nesmyslná a směšná

"Snažím se myslet na tu velkou spoustu lidí, kteří si uvědomují, jak nesmyslná a směšná je nenávist vůči lidem na základě jejich orientace. Jak krátkozraká a hloupá je snaha zamezit tomu, abychom měli stejná práva jako heterosexuální většina. Milí homobijci, láska je. A je nejsilnější. A většina lidí to ví a cítí. A vy s tím nic nenaděláte," opřel se do homofobů Bambas, který za svůj příspěvek sklidil pochvalné reakce.

"A já mám takovou radooooost, Da(á)ne," napsala mu například jeho herecká kolegyně Ivana Korolová. Bambas je divákům známý například ze seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Jak je vidno z reakcí pod jeho příspěvkem, o své fanynky svým oznámením určitě nepřišel.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy