Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Láska Anny Kellnerové k Danielu Křetínskému: Jak se seznámili a proč byl Kellner proti

Daniel Křetínský (nahoře) a Anna Kellnerová v srpnu 2019 na fotbale.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
VZTAHY
Zatímco členové rodiny Petra Kellnera (†56) prožívají jedny z nejtěžších chvil v životě, jméno Daniela Křetínského (45), partnera Kellnerovy dcery Anny (24), je čím dál častěji skloňováno s budoucím ovládnutím miliardového impéria PPF. Jak se ti dva vlastně dali dohromady? A co si o tom myslel zesnulý nejbohatší Čech?

Kdy se Anna Kellnerová zamilovala

Anna Kellnerová a úspěšný podnikatel především v energetice Daniel Křetínský tvoří pár poslední čtyři roky. Kdy přesně a za jakých okolností mezi dvojicí konkrétně přeskočila pověstná jiskra, to se neví.

„Dan spolupracuje s mým otcem, a díky tomu se také naše cesty jednou zkřížily. Od té doby se známe,“ nechala se Anna před časem slyšet v rozhovoru pro Forbes.

Petr Kellner pomohl „zeti“ zbohatnout

Je jasné, že Petr Kellner, který o víkendu tragicky přišel o život při nehodě vrtulníku na Aljašce, pořádal řadu společenských akcí a na ně zval i obchodní partnery, mezi něž Křetínský patří.

Majitel PPF byl ostatně jedním ze tří lidí, kteří nastartovali Křetínského zářnou kariéru (loni měl mít podle Forbesu majetek ve výši 78 miliard korun). Kellnerovy firmy financovaly jeho obchody, až před pěti lety se zesnulý byznysmen nechal vyplatit. Dál se ale vídali.

Láska v soukromí

Ale vraťme se k lásce. Veřejně se Daniel s Annou nechali společně vidět například v říjnu 2018 na rozlučkovém zápase tenisty Radka Štěpánka, předloni zase na fotbale. Jinak ale svůj vztah na rozdíl od jiných dvojic nevystavovali na Instagramu, ale prožívali si ho pěkně potichu v soukromí.

Kellner prý vztah nenesl dobře

Mezi lidmi se dlouhodobě šuškalo, že Petr Kellner tohle milostné propojení nesl hodně těžce.

„Petr to nedokázal zpracovat, měl v sobě vnitřní konflikt a přesvědčení, že úmysly Dana nejsou čisté. Rodina se kvůli tomu rozklížila a on z toho byl nešťastný, autoritativně něco vybudoval, a najednou to jeho impérium někdo zezadu chytnul za ocas,“ cituje DeníkN své zdroje z okolí Kellnera.

Jiní ale tvrdí, že se s láskou své dcery nakonec smířil.

Bude Křetínský šéfovat PPF?

Ať je to, jak chce, řada lidí nyní Daniela Křetínského vidí jako budoucího muže Anny, a také coby člověka, který převezme řízení celé PPF

„Je stále ještě dost mladý a má plno energie. Není tu moc lidí, kteří by dokázali tak dravě jít za svými cíli. A tohle bude hodně náročný úkol, který by stejně nikdo jiný nezvládl. Třeba si i dědicové rozmyslí, že než rozprodávat obří společnost se 400 firmami, na kterou tu stejně nikdo nemá peníze, bude lepší ji udržet pohromadě a svěřit ji do správy muže, kterému už léta důvěřuje i Anna,“ myslí jeden ze známých Křetínského i rodiny Kellnerových.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy