Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Lamač srdcí končí s romantikou. Jsem starý a ošklivý, řekl Hugh Grant

Hugh Grant už není sám.
Zdroj: Showpix
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Oblíbený anglický herec Hugh Grant slaví své 61. narozeniny. Všichni si ho zamilovali díky jeho rolím lamače ženských srdcí, ovšem s tím už je konec. Teď sympatický Angličan hraje sociopaty a padouchy. O své kariéře promluvil pro časopis Hollywood Reporter. 

Londýnský herec Hugh Grant vystudoval angličtinu - a dokonce s červeným diplomem. Poté se vydal na studia dějin umění, ta ale už kvůli rozjíždějící se herecké kariéře nedokončil.

Slavné role Hugha Granta

První výraznější role dostal na přelomu osmdesátých let. Prvního velkého filmového úspěchu dosáhl se snímkem Soumrak dne, ve kterém dostal hlavní roli.

Fanoušci ho zbožňují taky za filmy Láska nebeská, Deník Bridget Jonesové, Notting Hill či Čtyři svatby a jeden pohřeb, za který získal první a doposud i poslední Zlatý glóbus. Je taky držitelem ceny BAFTA a Čestného Césara za celoživotní dílo. Nominaci na Oscara však zatím neobdržel ještě ani jednou.

Naposledy zazářil v seriálu HBO Mělas to vidět, ve kterém Grant hraje z vraždy obviněného dětského onkologa, za což byl nominován na Zlatý glóbus.

Sociopat Hugh Grant

Grant se v posledních letech převtělil z milovníků do rolí padouchů, sociopatů či politiků. A jde mu to moc dobře, o čemž svědčí i nominace na nejrůznější ocenění. „Nikdy jsem jich moc neměl. Roky jsem točil romantické komedie, které se lidem líbily, ale na ceny nedosáhly,“ řekl Grant pro časopis Hollywood Reporter. Mimochodem, filmy, ve kterých účinkoval, celosvětově utržily dohromady 64 miliard korun.

„A protože jsem už starý a ošklivý, tak mi hlavní role v romantických komediích už nenabízejí, za což jsem svým způsobem rád,“ doplnil charismatický herec, který má za sebou několik vztahů.

Partnerky Hugha Granta

Jeho první dlouholetou přítelkyní byla modelka, herečka a producentka Elizabeth Hurley, s níž se rozešel údajně kvůli aféře s prostitutkou.

Další partnerkou mu byla Tinglan Hong, se kterou má dceru Tabithu a syna Felixe Changa. V roce 2014 se mu narodil doposud poslední potomek, jehož má se švédskou televizní producentkou Annou Elisabet Eberstein, která je o osmnáct let mladší než sympatický Angličan. Ti dva už jsou navíc tři roky manželé.

Související články

Další články