Přesně před šestapadesáti lety, tedy 9. září 1960 se narodil budoucí lamač dívčích srdcí a především vynikající herec Hugh Grant. Do povědomí Hollywoodu ho dostaly romantické komedie jako Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill nebo Láska nebeská.

Po těchto snímcích jeho hvězdná sláva začala okamžitě stoupat. Ženskému publiku učaroval svým pronikavým pohledem a v devadesátých letech patřil mezi největší hollywoodské sexsymboly. Kromě krásy oplývá obrovským hereckým nadáním a svým smyslem pro humor a sebeironii si získal zbytek světa.

I když je Hugh i po padesátce stále svobodný mládenec, z předchozích vztahů má tři děti. I tohohle britského velikána doprovázely na jeho cestě skandály. Jeho eskapáda s prostitutkou ho stála vztah s dlouholetou přítelkyní, modelkou a herečkou Liz Hurley.

Úplně poprvé jste ho mohli vidět ve filmu Privilegovaní z roku 1982. Grant je dokonce držitelem zlatého Glóbu za film Čtyři svatby a jeden pohřeb. Ve svém nejnovějším filmu Božská Florence si zahrál po boku úchvatné herečky Meryl Streep.