Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Lákavý lom obestřený smrtí: Na Velké Americe bylo zmařeno už mnoho životů

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
nebezpečí
V sobotu v odpoledních hodinách vyjížděli záchranáři k případu dívky, která v lomu Velká Amerika spadla ze skály. Mladé ženě již nebylo pomoci, svým zraněním na místě podlehla. Nejde o první a s největší pravděpodobností bohužel ani poslední úmrtí, ke kterému v oblasti došlo. Ačkoliv je lom nepochybně nádherný, touha si ho prohlídnout zmařila už spoustu lidských životů. Nebezpečí tam číhá téměř všude.

Lom Velká Amerika, kterému se přezdívá český Grand Canyon, je především v letním období vyhledávaným cílem turistů. Fotku z tohoto krásného místa si touží udělat snad každý, bohužel ne všem se tato touha vyplatí. Vstup přímo do lomu a k okrajům skal není povolen, návštěvníci však zákazy nerespektují a mnohdy zbytečně riskují svůj život.

Krásný kaňon není jen turistickou atrakcí, ale pro některé dobrodruhy i posledním místem, které v životě uvidí. Například v roce 2013 vyjížděli členové záchranných složek k lomu přibližně osmkrát. Většina výjezdů byla k lidem, jejichž zranění byla neslučitelná se životem. Bylo dokonce i období 4 měsíců, během kterého pohřební vozy vyvážely mrtvoly z Velké Ameriky celkem sedmkrát.

Kromě nezodpovědných turistů, kteří o svůj život v lomu přicházejí náhodou, se na Velkou Ameriku chodí lidé se životem loučit i dobrovolně. Uvědomují si, že pád z přes 60 metrů vysokých skal nemají v podstatě šanci přežít.

Související články

Další články