Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Lákadlo pro lidi, aby se nechali očkovat: Ke každé vakcíně pizza zdarma

Zdroj: profimedia.cz
Očkování
Velice svérázně se k propagaci očkování postavili na některých místech v Izraeli. V částech Tel Avivu totiž nabízí lidem jídlo zdarma za to, že si dobrovolně nechají podat vakcínu. Ve městě Bnej Brak pak láká tamní úřad na pizzu zdarma za každé očkování.

Na jídlo zdarma lidé slyší. Toho si jsou dobře vědomi v Izraeli. Jak uvedla agentura DPA, ve dvou ohniskách nákazy v Tel Avivu začaly tamní úřady nabízet lidem jídlo zdarma za to, že se nechají naočkovat. Snaží se tím tak dosáhnout toho, že bude většina obyvatel pokud možno co nejdřív proočkovaná.

V městské části Jaffa tak úřady nabízí dokonce dvě jídla. Jedním je tradiční humus z cizrny a druhým pak sladký arabský dezert kanafas. V další části Tel Avivu Kirjat Šalom si pak lidé po očkování mohou dopřát zdarma dokonce pizzu či kávu.

Jídlo prý není hlavním tahákem

Prvním, kdo nezvyklý tah zavedl, bylo město Bnej Brak, kde lidem taktéž nabízejí pizzu. Nabídku pak v posledních dnech tamní úřady obohatily o solené, dušené maso s luštěninami. "Jsme odhodláni snížit míru nákazy ve městě, abychom se mohli co nejdříve vrátit k normálu a otevřít vzdělávací systém, podniky, obchody a kulturní instituce," uvedl pro agenturu DPA starosta Tel Avivu Ron Huldaj.

Lidé ale odmítají, že by chodili na očkování kvůli jídlu. „Ne, jistěže jsem nepřišel jen kvůli pizze, ale kvůli pokynu našich rabínů jít ven a nechat se očkovat. Samozřejmě, že je po očkování hezké dostat pizzu, ale všichni už chceme mít pandemii za sebou,“ řekl jeden z očkovaných Izraelců. Ani v Česku by se tak nejspíš nikdo nezlobil, kdyby vláda sáhla k podobnému kroku.

Související články

Další články