Troy Garrod (27) brouzdal Facebookem a dělal to, co děláme i my všichni ostatní – lajkoval různé příspěvky. Jedním z nich byla fotka mikiny s potiskem vlků a titulkem: "OMG, naprosto brečím… Tahle fotka by se hodila do skupiny Obdivovatelů vlčích mikin, hahahaha.”

Snímek publikoval jeho kolega a kromě Troye ji olajkovalo také kolem sedmdesátky dalších lidí z práce. „Nevěděl jsem, co ta fotka znamená, ale líbila se snad všem lidem z práce, tak jsem se k nim přidal,“ říká.

Jaké bylo jeho zděšení, když se o pár dnů později dozvěděl, že je na základě tohoto lajku vyhozen z práce!

Podle společnosti Bertrams Books, kde muž pracoval, se svým lajkem totiž přidal k virtuální šikaně majitele mikiny. Čtete dobře. Troy měl navíc tu smůlu, že u něho na rozdíl od ostatních zaměstnanců došlo před dvěma měsíci ke změně smlouvy. Na jejím základě mohl být kvůli sebemenší zámince na minutu vyhozen. Autor samotného příspěvku byl přitom pouze na čas sesazen ze své funkce.

Vyhozený Brit potom všem vzkazuje: „Bohužel si myslím, že podobné vyhazovy budou stále častější… Rád bych všechny varoval, aby oddělovali svůj pracovní a soukromý život na Facebooku. Dejte si pozor na kolegy, se kterými jste přáteli.“

My ovšem říkáme, škoda, že se podobně přísná pravidla neaplikují i u nás. Češi se svým lajkováním Hitlera, mrtvých imigrantů či rasistických výblitků, to je úplně jiný level a tolik pracovních míst, kterých by se uvolnilo!