Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Lady Gaga v dospívání opakovaně znásilňovali: Dodnes trpí posttraumatickým stresovým syndromem

Zdroj: instagram
+ Další 3 fotografie
Trauma
Zpěvačka Lady Gaga se počátkem roku 2020 otevřela v show Oprah Winfrey. Promluvila o svých nejtemnějších bitvách v oblasti duševního zdraví. Když byla teenagerkou, stala se obětí opakovaného znásilnění. Z traumatu se nikdy nevzpamatovala a trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

Kdysi velmi extravagantní zpěvačka Lady Gaga (33) byla hostem Oprah Winfrey. Dámy v sobotu odstartovaly turné nazvané Oprah’s 2020 V­ision: Your Life In Focus tour. Lady Gaga se s diváky podělila o své strašlivé životní zážitky.

Posttraumatická stresová porucha

Hvězda filmu Zrodila se hvězda se svěřila s děsivou minulostí, kdy byla jako náctiletá opakovaně znásilňována. Útoky provedl někdo, koho znala z dětství.

„Když mi bylo 19 let, byla jsem opakovaně sexuálně zneužívána. V důsledku znásilnění se mi vyvinula posttraumatická stresová porucha a tohle trauma jsem nikdy nezpracovala,“ uvedla Gaga.

Gaga věří, že je důležité ve školách vzdělávat mládež o duševním zdraví.

Vystoupala na vrchol

„Najednou jsem se stala hvězdou a cestovala jsem po světě. Z hotelového pokoje do garáže, pak do limuzíny, na pódium a nikdy jsem se tím problémem nezabývala. Jednoho dne jsem začala pociťovat neuvěřitelnou intenzivní bolest po celém těle. Pocity, které jsem měla, byly podobné těm, které jsem cítila po znásilnění,“ vysvětlila celosvětově známá zpěvačka.

Lady Gaga, celým jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, se zpěvu věnovala už od útlého věku. Na vrchol se dostala díky skladbě „Just Dance“. Průlomový hit stihla napsat během deseti minut, když byla v opojení šílené kocoviny. Následovaly pecky Bad Romance, Poker Face a Paparazzi, které ji vystřelily na absolutní vrchol.

Související články

Další články