Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Lady Dianu (†36) ZAVRAŽDILI?! 3 teorie, z nichž nemá klidné spaní ani princ Charles!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
Smrt princezny
Tragická smrt lady Diany (†36) je přes dvacet let obestřena tajemstvími. Oficiální verze zní, že matka princů Williama (36) a Harryho (34) zahynula při dopravní nehodě. Její vůz v Paříži tehdy pronásledovala smečka paparazzi, a tak se po 31. srpnu 1997 hněv veřejnosti snesl na bulvár. Řada konspiračních teorií ale ukazuje na královskou rodinu, která měla princeznu nechat odstranit z mnoha důvodů. A pokud je na nich alespoň smítko pravdy, klidné spaní nemůže mít ani dnešní oslavenec princ Charles (70).

Lady Diana měla vždycky svou hlavu, po rozvodu s princem Charlesem se ale chovala jako utržená ze řetězu. Tak to alespoň vnímala královská rodina, která měla podle některých konspiračních teorií velký zájem na princeznině smrti.

1. Vražda na příkaz královny

Už od sňatku Diany s Charlesem se tradovalo, že královna Alžběta II. nemůže princeznu vystát. Volnomyšlenkářka, která nectila tradice a chtěla dělat věci po svém, zkrátka konzervativní vladařce neseděla.

Poslední kapkou prý byla chvíle, kdy si Diana nabrnkla Dodiho al-Fayeda. S ním měla podle dobových spekulací dokonce čekat dítě. Představa, že si členka královské rodiny vezme egyptského muslima, se jí zákonitě musela příčit.

Podle spiklenecké teorie měla královna zajistit, aby někdo poškodil brzdy jejího vozu. Nehoda v pařížském tunelu tak údajně byla pečlivě a dopředu naplánována. Další verze příběhu o podlé královně zní, že nechala otrávit Dianina řidiče. Žádná z nich se ale nikdy nepotvrdila.

2. Nechal ji odstranit princ Charles

Princ Charles byl ten, kdo rozbořil manželství. Dianu dlouho podváděl s Camillou Parker-Bowles (71). Své exmanželce tak rozhodně neměl co vyčítat.

Už v 90. letech se ale vyrojily až šílené spekulace o Charlesově chorobné žárlivosti. Když se dozvěděl, že má být Diana s Dodim těhotná, údajně v něm bouchly saze. Podle teorie se pak měl zachovat podobně jako královna a sabotovat její cestu Paříží.

3. Zabila ji britská tajná služba

Role britské tajné služby MI6 v tragické nehodě lady Diany byla rovněž častokrát skloňovaná. A souvisí opět s princem Charlesem, který měl agenty osobně zaúkolovat.

Tuto konspirační teorii rozvinul i bývalý agent Richard Tomlinson, který prohlásil, že autonehoda nese shodné znaky s plánovaným atentátem na jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče.

S rozptýlením podezření vzápětí přispěchal dnes už exšéf MI6. Ten informaci od Tomlinsona dementoval s tím, že rozhodně neexistoval plán na vraždu Miloševiče, natož na odstranění Diany.

Související články

Další články