Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ladislav Štaidl odešel za bratrem do nebe: Jirkovi bylo jen 30 let. Zemřel při cestě za rodiči

RODINA
Bratři jak se patří. Zesnulý Ladislav Štaidl (†75) měl i velmi šikovného a talentovaného bratra Jiřího. Scenárista a textař, který se taktéž zapsal do hudebního světa, zemřel v pouhých 30 letech. Dnes už se oba na svět dívají z nebe...

V neděli obletěla Česko smutná zpráva o úmrtí hudebníka Ladislava Štaidla. Po nadaném umělci zůstali na světě tři synové a jedna dcera. Sám Štaidl měl staršího bratra, kterého měl velmi rád. Těžce se s jeho náhlou smrtí srovnával.

Jiří hrál s Ladislavem v Divadle Semafor, kde se seznámili se slavným slavíkem Karlem Gottem. Později spolu všichni tři založili vlastní malé hudební divadlo Apollo. Za svůj život napsal Jiří na 200 písňových textů mezi které například patří C'est la vie, Hvězda na vrbě, Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš, Lady Carneval.

Kromě Gotta psal texty i pro Helenu Vondráčkovou (73), Petra Spáleného (76), Václava Neckáře, Yvonne Přenosilovou, kapelu Olympic či Milana Drobného (76).

Milovník žen

Kromě hudby miloval Jiří i ženy. Jeho velkou láskou byla například někdejší československá sportovní hvězda, krasobruslařka Hana Mašková. Nezůstal však u jedné ženy. Jeho náručí prošla Ivanka Trumpová, dříve Zelníčková, či Dáda Patrasová (64). „Bylo mi sedmnáct, jemu devětadvacet. Přede mnou chodil s krasobruslařkou Hanou Maškovou, pak s Ivanou Zelníčkovou. S ní se ale pořád hádal. Do Zelníčkové jsem se nějak prolnula já,“ popsala Dáda milostný trojúhelník v knize Fenomén Dáda.

Náhlá smrt

Bohužel Jiřího život ukončila tragická nehoda. Zahynul ve věku 30 let při dopravní nehodě v Říčanech, když se ve svém sporťáku řítil 170 km/h do Jevan za rodiči. Štaidl se musel rychle vyhnout náklaďáku, který mu vjel do cesty, a při nárazu vylétl předním oknem a zabil se o svodidla, která stála u cesty. Jeho přítelkyně neštěstí přežila.

Související články

Další články