Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Ladislav Štaidl by oslavil 76 let: Měl charisma a uměl vydělat peníze, vzpomíná Felix Slováček

Ladislav Štaidl a Felix Slováček na snímku z roku 2005.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
VÝROČÍ
10. března by nedávno zesnulý Ladislav Štaidl oslavil šestasedmdesáté narozeniny. Jak na něj vzpomíná dlouholetý spolupracovník Felix Slováček (77), který s ním pracovně prožil mnoho let života?

Ladislav Štaidl a jeho orchestr

Felix Slováček (77) nejdřív působil v Orchestru Karla Vlacha. Když se ale seznámil s Jiřím Štaidlem, slovo dalo slovo a od roku 1969 do roku 1986 byl sólistou Orchestru Ladislava Štaidla. S ním, jeho souborem a s Karlem Gottem procestovali skoro celou Evropu.

Větší kamarád byl s Jiřím Štaidlem, Ladislava bral spíš jako svého šéfa, vůči kterému měl respekt. Když ale Jiří 9. 10. 1973 zemřel při autonehodě, byl jeho bratrovi a zdrcenému kapelníkovi v jedné osobě nablízku a utěšoval ho.

Smrt s jménem covid

Jakmile se letos roznesla zpráva, že Ladislav Štaidl bojuje s covidem, nechtěl vůbec věřit tomu, že by to bylo až tak vážné. Bohužel bylo, 31. ledna 2021 podnikatel a umělec komplikacím podlehl

Zasáhlo mě to. Sám jsem covid prodělal, začátkem října jsem ale měl jen velmi lehký průběh. Nevím, jak na tom byl Láďa zdravotně, o tom jsme se při letmých setkáních nebavili. Jen kdysi měl problémy se štítnou žlázou, jinak nevím,“ sdělil eXtra.cz Felix Slováček.

Felix Slováček: Láďa uměl počítat

Štaidl v roce 1989 předal orchestr Pavlu Větrovcovi, o tři roky později s hudbou skončil úplně. Pánové proto už nebývali v kontaktu jako dřív, kdy spolu byli pomalu častěji než se svými manželkami.

„Když Láďa odešel ze showbyznysu, už jsme se moc nepotkávali. Jen jsme se sem tam viděli na některých akcích. Odchodu nikdy nelitoval. Podle mě by uměl psát muziku dál. Byl ale natolik chytrý, že věděl, že se svými kontakty dokáže vydělat daleko víc peněz než muzikou. To si myslím, že byl hlavní důvod, proč skončil,“ myslí si vyhlášený saxofonista.

Charismatický chlap

Hudebníka velmi uznával.

„Jako hudebníka a byznysmena, chytrého, fajn charismatického chlapa jsem si ho velmi vážil. Proto mě mrzí, že už tu mezi námi není,“ dodal pro eXtra.cz Slováček.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy