Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Ladislav Potměšil slaví 73. narozeniny. Představitel majora Maisnera prožil těžké období

Ladislav Potměšil slaví 73. narozeniny. Představitel majora Maisnera prožil těžké období
Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Další fotografie
Herec Ladislav Potměšil, představitel majora Maisnera z trilogie Byl jednou jeden polda, dnes oslaví již třiasedmdesáté narozeniny. Během své více než půl století dlouhé kariéry ztvárnil desítky filmových rolí, kvůli velkým zdravotním problémům ale musel s hraním přestat. Prodělal čtyři operace a byl nucen znovu se učit chodit.

Ladislav Potměšil se v poslední době potýkal s vážnými zdravotními problémy, které mu způsobovaly bolesti zad. Před dvěma lety podstoupil těžkou operaci, při které mu odstranili část jednoho bederního obratle. Zákrok dopadl dobře, ale po nějaké době se u něj začaly objevovat komplikace, kvůli nimž musel být operován znovu a rovnou dvakrát.

Aby toho nebylo málo, museli mu ještě operovat kýlu, takže v nemocnici strávil velkou část roku. Po úbytku svalstva se navíc musel učit znovu chodit, ale díky velké rodinné podpoře vše zvládl. S hraním se ale musel rozloučit.

Pražský rodák absolvoval DAMU a poté získal angažmá v Realistickém (dnes Švandově) divadle, kde působil mnoho let. Následně hrál v dnešním Divadle pod Palmovkou, v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka a byl také členem souboru Divadla na Vinohradech.

Za svůj život ztvárnil mnoho filmových rolí, z nichž mezi ty nejznámější patří major Maisner v komedii Byl jednou jeden polda nebo otec Horáček v Discopříběhu Objevil se i v řadě seriálů, jako je Hospoda, Zdivočelá země či Ordinace v růžové zahradě.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy