Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ladislav Mrkvička měl obrovské trápení: Neuměl zachránit syna, který propadl drogám

Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 11 fotografií
neštěstí
V pondělí zarmoutila Česko informace o úmrtí velkého herce. Ladislav Mrkvička zemřel ve věku nedožitých 82 let po dlouhodobějších zdravotních problémech. Kromě zdraví ho ale tížila i rodinná situace. Nedokázal totiž pomoct synovi, který už před lety podlehl drogám a kterému nedokázal od jeho závislosti pomoct.

Ladislav Mrkvička byl už dlouho před svým skonem velmi tichým člověkem, který se herectví téměř úplně vzdal a kterého nejvíc trápila rodina. Jeho syn Jakub totiž už v mládí spadl do drog, a protože o pomoc nestál, pomoci mu nebylo. Sám Mrkvička se proto nepovažoval za dobrého otce.

Jakub se s drogami poprvé setkal už ve 13 letech, kdy vyzkoušel marihuanu. Svodu omamných látek rychle propadl a vyzkoušel vše, od pervitinu až po heroin, na kterém si bohužel vybudoval závislost. Slavný otec mu snažil pomocnou ruku podat mnohokrát, vždy neúspěšně.

Syn legendárního umělce mohl několikrát nastoupit na protidrogové léčení a jednou dokonce do léčebny i nastoupil. Cestou domů ale Mrkvičkovi utekl, vydal se za ostatními narkomany a léčba tak přišla vniveč.

Vězení

Jakub Mrkvička si několik měsíců pobyl i za mřížemi, kam se dostal v roce 2001 za krádež. Výše jeho trestu odpovídala faktu, že na něj soud pohlížel jako na známého recidivistu. Mrkvička v rozhovorech několikrát uvedl, že nebyl dobrým otcem a že ho situace s jeho synem velmi trápí. O tom ostatně hovořili i jeho blízcí.

O Jakubovi nebylo dlouho ani vidu, ani slechu, není tedy známo, zda je na drogách stále závislý, nebo se mu z jejich spárů podařilo vymanit. Ladislav Mrkvička měl celkem 5 dětí a každé z jiného vztahu, žádné ho však netrápilo tolik jako Jakub.

Související články

Další články