Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Ladislav Mrkvička dostal cenu Thálie za celoživotní výkon: Nic jiného ani neumím

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
velký herec
V sobotu večer byly uděleny divadelní ceny Thálie. Za celoživotní mistrovství v oboru činohra získali cenu Helena Kružíková (90) a Ladislav Mrkvička (80). Nedávno ve velkém rozhovoru přiznal, že je často unavený a má Parkinsonovu nemoc.

Ladislav Mrkvička roky patří mezi nejskromnější české herce. Fanoušky si získal jemným a civilním projevem. Velká kariéra Ladislava Mrkvičky začala v roce 1977, kdy nastoupil do Divadla Na zábradlí, kde proslul především jako Smerďakov v Dostojevského dramatu Bratři Karamazovi. Televizní diváky pak zaujal jako nadaný ale problémový žokej v seriálu Dobrá voda.

Inspiraci hledá zejména na své milované chatě, do Prahy se vrací vždy až na podzim. „Já to mám tak, že jsem raději, když o mně nikdo neví. Mám rád svůj klid,“ uvedl před časem pro web eXtra.cz. Přiznal také, že má parkinsona a téměř nemůže psát. „Já už teď nesvedu ani podpisový vzor v bance. Ten třes je nepředvídatelný. Někdy mi ruka náhle uteče,“ nechal se slyšet v minulosti.

Když se Mrkvičky ptáte, co plánuje do budoucna, začne se ošívat. Život bez divadla si představit neumí. „Nic jiného neumím. Co bych dělal, kdybych nehrál? Byl bych zřejmě na chalupě,“ říká herec, který by si zasloužil další velkou roli.

Mohlo by vás zajímat

Další články