Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ladislav Mrkvička by oslavil 82 let: Pět dětí s pěti ženami, jedno z nich ho soustavně ničilo

Zdroj: CinemArt
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY
Herec Ladislav Mrkvička by 2. února oslavil 82. narozeniny. Ačkoliv milovaný diváky, v soukromém životě ho trápila drogová závislost jeho syna Jakuba. Mrkvička měl celkem pět potomků s pěti různými ženami.

Ladislav Mrkvička se poprvé výrazně zapsal do povědomí diváků ztvárněním Jozefa Gabčíka v legendárním filmu Atentát. Poté ho režisér Jiří Sequens ho poté znovu obsadil v seriálu 30 případů majora Zemana, kde mu dal roli Stejskala, zástupce hlavního hrdiny. Po angažmá v Divadle Na zábradlí, které herec označoval za své nejšťastnější období, přešel v roce 1991 do Národního divadla. Tam zůstal až do roku 2016, kdy s divadelním herectvím skončil.

Syn Jakub jel v drogách

Ladislavu Mrkvičkovi dělal vrásky především jeho syn Jakub. Ten se dostal do spárů pervitinu a heroinu, s nimiž se několikrát snažil přestat, leč neúspěšně. Jakub několikrát na dlouhé měsíce přerušil kontakt se svým otcem i sourozenci. Ty má čtyři, všechny nevlastní. Ladislav Mrkvička totiž zplodil pět dětí s pěti různými ženami. Závislost svého syna těžce nesl a vyčítal si, že se svým dětem více nevěnoval. „Byl jsem špatný otec. Výbušný a vzteklý,“ řekl herec deníku Aha! už před dvanácti lety.

Pět dětí

Jakub se stal závislým už ve svých čtrnácti letech. V roce 2001 se dokonce dostal do vězení, když byl odsouzen za krádež. Jeho otec nad ním ale nikdy nezlomil hůl, za což mu je Jakub vděčný. Herec například jednou vezl svého syna do léčebny. Během jízdy ale Jakub utekl a vrátil se zpátky na drogovou dráhu. Ze závislosti mu podle Ladislava Mrkvičky pomohli právě i jeho čtyři nevlastní sourozenci.

Nemoc ho zastavila

V době, kdy už trpěl Parkinsonovou chorobou, mu byla nabídnuta jeho poslední velká herecká příležitost ve filmu Staříci. Za ztvárnění postavy Antonína, jednoho ze dvou kamarádů, kteří se vydají zabít bývalého komunistického prokurátora, získal v roce 2020 Českého lva. Po premiéře filmu se ale stáhl do ústraní a kvůli své nemoci přestal natáčet. Ladislav Mrkvička zemřel 27. prosince 2020 v důsledku komplikací s nemocí COVID-19.

Související články

Další články