Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Laciná erotika i vraždy: Jan Hřebejk natáčí nový seriál Pozadí událostí

Zdroj: Showpix
NOVÝ SERIÁL
Konečně se na české obrazovky dostane "to, co už tu dlouho chybělo" - současná ženská témata pohledem tří padesátníků. Čeká nás smutnoveselé vyšetřování sexuálně motivované vraždy. Seriál Pozadí událostí režíroval Jan Hřebejk. Zahrají si v něm oblíbené české herečky.

Pokud se vám líbily minisérie Případ pro exorcistu nebo Vodník, nemusíte hledat dál. Česká televize v těchto dnech začala v Olomouci natáčet novou sérii Pozadí událostí. Scénář napsal Petr Jarchovský podle knihy Michala Sýkory, za kameru se posadil jeho dlouholetý spolupracovník Jan Hřebejk. V hlavních rolích se objeví Jitka Čvančarová, Petra Hřebíčková nebo Martha Issová.

#MeToo a vražda

„Téma Pozadí událostí je naprosto dnešní: muži a ženy a jejich vztahy v době #MeToo, genderu, měnících se společenských rolí. Zločin slouží jako katalyzátor příběhu. Věříme, že naše diváky zaujmeme tím, že ukážeme situace, které důvěrně znají z vlastního života. A chceme to udělat inteligentně, s jistou intelektuální ambicí,“ říká režisér Jan Hřebejk.

Pozadí události jako kniha

Pokud vám název Pozadí události zní jako název laciné erotické novely, nejste daleko od pravdy. Ta bude totiž jedním z hlavních prvků. Vojtěch Bohdanovský (Jiří Havelka) a Soňa Kostková (Petra Hřebíčková) jsou sourozenci. Oba učí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zatímco Vojtěch píše ve volném čase detektivky, manželem přehlížená Soňa zkusí pod pseudonymem napsat erotický román Pozadí událostí. V tu chvíli nastupuje na univerzitu nová děkanka (Jitka Čvančarová), která hodlá školu zbavit přežitých sexistických stereotypů. Do jejího hledáčku se dostávají studenti a pedagogové, kteří překračují pomyslnou etickou hranici. Nečekaný zvrat nastává ve chvíli, kdy na univerzitě dojde k sexuálně motivované vraždě studentky. Vyšetřováním je pověřena kriminalistka Lída Stehlíková (Martha Issová), která žije v partnerském vztahu se ženou, s níž čeká rodinu.

Ve stopách Vodníka

„Naše společná láska k tvorbě Woodyho Allena nebo seriálu Sedmilhářky, znalost univerzitního prostředí, detektivní zápletka a potřeba výpovědi o vztazích nás přivedly na myšlenku vytvořit Pozadí událostí jako vtipnou a napínavou komedii postavenou na nosné detektivní zápletce. Věříme, že Pozadí událostí bude chytrá zábava, osobní výpověď i aktuální obraz moderní městské společnosti,“ vysvětluje scenárista Petr Jarchovský. Seriál bude natočen podle předlohy Michala Sýkory, pro kterého jde o šestou seriálovou adaptaci jeho knihy.

Související články

Další články