Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Laboratoře hledají dobrovolníky, kteří se nakazí koronavirem. Platí i statisícové sumy

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
vakcína
Pokud si chcete přivydělat a nevadí vám stát se pokusnými králíky, jistě vás zaujme nabídka londýnské laboratoře, která nabízí možnost podílet se na vývoji vakcíny proti koronaviru. Britská laboratoř Hvivo hledá 24 dobrovolníků, kteří by si nechali vpíchnout dva slabší typy koronaviru a následně by pociťovali příznaky nákazy.

Laboratoř dobrovolníky odmění v přepočtu více jak 100 tisíci korunami. Úkolem dobrovolníků bude 14 dnů zůstat v karanténě pod dohledem lékařů. Ti potřebují totiž zjistit, jestli jimi vyvinutá vakcína působí proti smrtícímu koronaviru. Informuje o tom server Lidovky s odkazem na britská média.

Odměna je veliká

Laboratoř Hvivo patří mezi 20 společností, které na vývoji vakcíny proti koronaviru, pracují. Odměna za nalezení protilátky je obrovská, motivace pro ně je tedy velmi vysoká. Očekává se, že vakcína proti koronaviru bude mnohem dražší než vakcína proti běžné chřipce.

Testovat se začne co nevidět

Vakcína proti koronaviru, který zabil od prosince už 4 tisíce lidí, se hledá již od ledna, kdy čínští vědci zveřejnili genetická data koronaviru Covid-19. Hvivo v tuto chvíli čeká na povolení úřadů a ihned začne provádět testy na lidech. Podle britského týdeníku The Sunday Times by mohlo k testování dojít už příští měsíc.

Mezi příznaky, které by se měly u člověka po vpíchnutí koronaviru objevit, patří kašel nebo horečka. „Pokud to bude fungovat na menších virech, bude to fungovat i ve skutečnosti,“ řekl pro Sunday Times virolog John Oxford z londýnské univerzity Queen Mary.

Související články

Další články