Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kytarový virtos Lubomír Brabec: Popsal své dramatické zdravotní problémy, málem skončil

Zdroj: profimedia.cz
program
Česká televize uvede v pátek ve 21:05 13. komnatu kytarového mága Lubomíra Brabce (67). Jak se vyrovnal s těžkým zánětem šlach a jak žije dnes tento dobrodruh, je možné sledovat na ČT1. Lubomír Brabec vyřešil své zdravotní potíže alternativní léčebnou metodou založenou na bylinkách.

Kytarový virtuóz a sportovec Lubomír Brabec získal mimo jiné i medaili Za zásluhy.

Narodil se v Plzni roku 1953. Vystudoval konzervatoř v Plzni a v Praze. V dětství začínal na housle, později se zamiloval do kytary. V mistrovském studiu pokračoval ve Velké Británii a díky stipendiu od britské vlády mohl vystudovat prestižní vzdělání na Royal Academy of Music a Early Music Centre. Je autorem několika publikací a kromě kytary ovládá také hru na loutnu. Během své kariéry spolupracoval s řadou významných osobností z české populární hudební scény, jako jsou Lucie Bílá (54), Kateřina Brožová (53) či Petr Janda, natočil více než 30 alb a je držitelem několika zlatých a platinových desek. Dle odborné kritiky patří k nejlepším kytaristům světa.

Lubomír Brabec je vášnivý sportovec a dobrodruh. Aktivně se hlásí ke skialpinismu, canyoningu, potápění a vodáctví. V roce 1997 troufale uskutečnil vůbec nejjižnější koncert klasické hudby v historii u ostrova Nelson v Antarktidě. Koncert byl zaznamenán japonskou televizí a vzbudil obrovskou pozornost.

Během své úspěšné kariéry prožil mnoho životních zvratů, mezi které patří i dramatické zdravotní problémy rukou a zánět šlach, což bylo pro hudebního génia velikou překážkou. Jak se se zdravotními problémy vyrovnal a jak se během komplikací cítil hudebník závislý na svých pažích, uvidíte ve 13. komnatě.

Lubomír Brabec, který procestoval celý svět, hovoří o tom, jaké to je, vracet se domů a také o alternativní léčbě založené na bylinkách již dnes ve 21:05 na hlavním programu ČT1.

Související články

Další články