Na informaci o tom, že matce paterčat, Alexandře Kiňové, byl objeven nádor v nadledvině, který pomalu roste, reagovali čtenáři hodně rozčileně.

Čím si takové reakce vysvětlit? Těžko říct. Většina naráží na fakt, že rodina je částečně romská, paterčata nazývají „budoucími odběrateli sociálních dávek“ a na Alexandru samotnou reagují velmi negativně.

Rodinu napadali lidé na Facebooku už dříve. Nakonec se zdálo, že se situace uklidnila. Až do chvíle, kdy se rozběhl dokument na ČT o životě mladého páru se šesti dětmi. Nejvíce lidem vadí údajná nevděčnost Alexandry. Jeden z diskutujících na internetu například napsal: Je nejvyšší čas této rodině utnout kohouty. Ze všech stran. Ať si zkusí, jaké to je být OPRAVDU BEZ POMOCI státu, dárců. Už toho mám fakt dost. Ty nevděčný řeči typu: „Bohužel máme dárce na mléko JEN na půl měsíce“, co takhle „Děkujeme dárci, že nám poskytl mléko na půl měsíce, velice si toho vážíme“. Nechápu, jak někdo může mít totální absenci sebereflexe. A pak ty kecy místních rádobymultikul­tisluníčkářů. Jestli po zhlédnutí posledních dvou dílů se nadále ptají na číslo účtu pomoci, tak buď je to provokace, nebo případ pro Chocholouška.

Pro ahaonline.cz k podobným výtkám řekla Alexandra: „Děkovala jsem častěji, než je to v dokumentu vidět. Jsem vděčná každému, kdo nám pomohl a pomáhá.“

Na další nenávistné vzkazy, které se objevily v diskuzi na sociální síti Facebook, se můžete podívat v galerii.