Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Kvůli takovým je konec karantény v nedohlednu: Muž ve Znojmě si odmítl nasadit roušku

Zdroj: unsplash.com
+ Další 4 fotografie
sobectví
I přesto, že už několik dní platí zákaz vycházení na veřejnost bez roušek, najdou se mezi lidmi tací, kteří nařízení vlády nerespektují. Takovou osobu zadržela ve středu ráno policie ze Znojma. Muž, který se pohyboval v okolí policejní služebny bez ochranných pomůcek neuposlechl ani po několikáté výzvu policistů a roušku si nechtěl nasadit. Skončil proto v policejní cele. O potížistovi informuje web iDnes.cz

Muž se pohyboval v ulicích Znojma zcela bez ochrany úst a nosu. Když si ho policie všimla, vyzvala ho, aby si jménem zákona nasadil roušku, kterou mu policisté chtěli věnovat. Muž však odmítl a navíc nedokázal prokázat svou totožnost.

Neuposlechl výzvu

Policie proto přistoupila k tvrdším opatřením a muže odvedla v poutech do cely. Poté vyšlo najevo i to, že potížista byl v minulosti už pokutován za popíjení alkoholu na veřejném prostranství či venčení psa bez vodítka.

Veřejné odsouzení

I přesto, že vláda neustále apeluje na občany, aby nařízení omezeného pohybu a nošení roušek dodržovali, stále se najdou takoví, kterým je to jedno. Bohužel pro ostatní občany, kteří nařízení respektují, se omezení mohou prodloužit kvůli takovým problémovým jedincům. Při uvedení jeho totožnosti by ho kromě zadržení v policejní cele, zcela jistě čekal i veřejný lynč!

Vláda ve středu oznámila, že zpřísňuje pravidla pohybu na veřejných místech. Lidé mohou vycházet ven pouze ve dvojicích. Nařízení neplatí pro zaměstnance v práci, rodinné příslušníky žijící v jedné domácnosti a pohřby.

Související články

Další články