Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Kvůli svým zdravotním problémům jsem nemohl být Vlastě blízko, řekl Karel Schwarzenberg

+ Dalších 27 fotografií
Legendární herečka Vlasta Chramostová zemřela 6. října. Rozloučení s českou hereckou legendou a signatářkou Charty 77 se konalo v Národním divadle. Pro eXtra.cz o uznávané umělkyni promluvil bývalý šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (81).

S herečkou Vlastou Chramostovou se přišlo rozloučit mnoho jejích hereckých kolegů a přátel. Mezi nimi Tomáš Töpfer, Zuzana Stivínová, Jiřina Bohdalová, Bolek Polívka a další. K Národnímu divadlu se táhla také dlouhá řada fanoušků, kteří do Prahy dorazili ze všech koutů republiky.

Na čestné stráži u rakve se vystřídali hereččini kolegové a také signatáři Charty 77. V hledišti Národního divadla byly ale i politické špičky České republiky. Ať už šlo o Janu Maláčovou, Jana Hamáčka, Jiřího Drahoše či třeba primátora Prahy Zdeňka Hřiba.

Redakci eXtra.cz poskytl rozhovor bývalý šéf české diplomacie a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který zavzpomínal na herečku, která byla symbolem statečnosti, pevných zásad a morálních postojů.

„Byla to velká umělkyně, byla to statečná žena, která měla statečné srdce,“ popsal pro eXtra.cz Schwarzenberg, který netajil, že kvůli svému zdravotnímu stavu je to poměrně dlouhá doba, kdy Vlastu Chramostovou spatřil naposledy a nemohl jí být blíže v posledních měsících jejího života.

Související články

Další články