Vedení TV Nova rozhodlo, že nepůjde do střetu s Českou televizí, která vysílá hokej, a odpískala vysílání show Tvoje tvář má známý hlas. A diváci, kteří byli na sobotní večer opravdu výrazně natěšení, vůbec nechápali, co se děje. Někteří lidé připomínali malé dítě, kterým právě někdo sebral lízátko.

Vysvětlení je zcela jednoduché. Nova nechce bojovat s hokejem, který na České televizi má momentálně prioritu, protože se hraje MS. Pořad Tvoje tvář má známý hlas má vysokou sledovanost a byla by škoda kazit si průměr tím, že show nasadíte proti hokeji.

Navíc show je předtáčená a je vlastně jedno, kdy ji Nova odvysílá. Hokej běží v přímém přenosu a je jasné, že ho Češi chtějí vidět.

Sledovat hysterické reakce natěšených divaček byla během víkendu docela švanda. Asi nejvtipnější výlev, který se o víkendu objevil na Facebooku, byl vulgární komentář na prezidenta Zemana. Dočetli jsme se, že Zeman ovládá Novu a vysílání Tváře zakázal. Samozřejmě že tenhle bláznivý komentář nebyl osamocen.

O víkendu se také na sociálních sítích hodně řešila otázka, co by se stalo, kdyby Nova v sobotu svou show vysílala a nasadila ji proti hokeji. Kdo by se jako díval na show a kdo dal přednost hokejovému nároďáku.

A začalo se řešit, kdo má doma kolik televizních přijímačů. Zda by jako Karel nechal Mařku koukat na Holišku a spol. a nebo by si Karel prosadil svou a Mařka by musela jít do podkroví zapnout si malou telku po babičce.

No a pak jsou také rodiny, kde je jen jedna televize a kde by v sobotu večer hrozila válka, pokud by Nova Tvář nasadila. Takže rozhodnutí, že show se odloží, zachránilo podle nás několik lidských životů.