Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Kvůli Šafránkové (†68) truchlí i Německo: Zemřela také naše Popelka, píší tamní média

Libuše Šafránková v roli Popelky.
Zdroj: Screen obrazovky, eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Úmrtí

Zpráva o úmrtí české herečky Libuše Šafránkové (68) se dostala na titulní stránky portálů předních německých médií včetně deníků Bild, Die Welt, Der Tagesspiegel nebo televize RTL. O Šafránkové informují jako o hvězdě a kultovní herečce, kterou proslavila filmová role v pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Nejen Česko a Slovensko, ale také Německo truchlí nad úmrtím herečky Libuše Šafránkové. Zemřela hvězda ze Tří oříšků pro Popelku," připomněl už v titulku zprávy portál německé mediální skupiny RND. Poznamenal, že role Popelky, macechou ustrkované dívky, do které se zamiloval princ, Šafránkovou proslavila.

Oblíbená pohádka v celém Německu

Film, který v roce 1973 vznikl v československé a východoněmecké koprodukci, se stal velmi úspěšný v zahraničí. Pohádku mají rádi nejen Němci, ale i obyvatelé Skandinávie. O oblibě pohádky v Německu svědčí podle RND i to, že veřejnoprávní televize ARD ji během tří vánočních svátků odvysílala devětkrát. „Každý rok přiláká o Vánocích k televizím miliony diváků," dodal portál.

Za hranicemi byla známá jako Popelka

Bulvární list Bild, který je nejprodávanějším deníkem v Německu, o Šafránkové píše jako o herečce z kultovního filmu. „Za hranicemi své země byla známá jako Popelka," uvedl Bild. List také připomněl, že německý herec Rolf Hoppe, který hrál krále, jehož syn se do Popelky zamiloval, zemřel v roce 2018 ve věku 87 let. „Velké obliby dosáhla díky hlavní roli v pohádce Tři oříšky pro Popelku z roku 1973," napsal o Šafránkové Die Welt. Dodal, že tento romantický snímek je neoddělitelně spjatý s německými Vánocemi. Die Welt rovněž poznamenal, že Šafránková hrála ve 150 filmech včetně oscarového dramatu Kolja.

V Sasku jí milují

Za hvězdu označil Šafránkovou také portál VIP.de, který se věnuje zprávám ze světa celebrit. O úmrtí české herečky informují i saské deníky. Sasko se navíc považuje za baštu milovníků Popelky, neboť na tamním zámku Moritzburg nedaleko Drážďan se část filmu točila. Na to upozornil lipský list Leipziger Volkszeitung. „Češi a nejen oni truchlí pro svou nejoblíbenější pohádkovou princeznu," napsal saský deník Sächsische Zeitung. List připomněl, že Šafránková se potýkala s rakovinou plic a že v roce 2015 v telefonickém rozhovoru před Vánocemi děkovala svým německým fanouškům za přání a podporu.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy