Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kvůli roušce praštil muže lahví do hlavy: U soudu se roztomile hájil

Zdroj: pixabay.com
KRIMI
Loni na jaře se v době nouzového stavu stala v jedné z českých nonstop pekáren vskutku pozoruhodná situace. Opilý muž bez roušky přišel ve večerních hodinách dovnitř, slovně napadl personál a poté napadl muže, který ho upozornil, že nemá zakryté dýchací cesty. Brněnský soud útočníkovi uložil 20 měsíců vězení. Na případ upozornilo Právo.

"Nejdříve slovně napadl poškozeného, který jej upozornil na nevhodné chování vůči personálu prodejny a na to, že nemá nasazenou povinnou roušku na obličeji. Následně jej útočník před prodejnou udeřil do hlavy lahví od alkoholu, kterou držel v ruce," uvádí rozsudek, který má deník Právo k dispozici.

Opilý muž při rvačce rozbil výlohu a navíc se ještě jednou vrátil do prodejny, opět bez roušky, kde poškozenému slovně nadával. Pokusil se jej udeřit pěstí, nicméně poškozený se vyhnul a útočník pod vlivem alkoholu zaškobrtl a při pádu rozbil svou hlavou regál s potravinami. Nadávek však nenechal, pokračoval s nimi až do momentu, než přijela policie.

Muž nakonec skončil před brněnským městským soudem, kde dostal za ublížení na zdraví a výtržnictví 20 měsíců odnětí svobody. S verdiktem se ale neztotožnil a odvolal se. Řekl, že i když se útoku dopustil v podmínce, poslední odsouzení za znásilnění mu bylo velkou výstrahou.

Útočník tvrdí, že začal abstinovat, poněvadž si uvědomil, že nezvládá následky po požití alkoholu. "Podařilo se mi několik let žít řádným životem. Osvojil jsem si z útulku dvě kočky, opravuji počítače pro lidi z okolí, návštěvu restaurace jsem omezil na situaci, kdy jsem si jednou týdně chodil pro pivo do džbánku těsně před zavíračkou," uvedl s tím, že v onen den, kdy k potyčce v pekárně došlo, se mu dostalo lahve alkoholu od kamaráda, jíž spolu vypili. Pak se vydal na cestu po Brně, kde zdolal další lahev a nakonec skončil v pekárně.

"Už si ani nechodím do džbánku," tvrdil muž. Konstatoval, že teď už chápe, že se musí s démonem alkoholu vyrovnat. Žádal podmínku, ale nebylo mu vyhověno. "Od spáchání trestné činnosti jej neodradilo, že se nacházel ve zkušební době podmíněného odsouzení za znásilnění. Svým fyzickým kontaktem s poškozeným nepochybně porušil své povinnosti vyplývající z opatření vlády a zvýšil tak riziko šíření koronaviru," uvedl soudce Vlastimír Čech.

Související články

Další články