Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kvůli řidiči BMW přišla Viktorka (4) o rodiče: Holčička je v nemocnici. Nyní můžete pozůstalým pomoci i vy

Kvůli řidiči BMW přišla Viktorka (4) o rodiče: Holčička je v nemocnici. Nyní můžete pozůstalým pomoci i vy
Zdroj: Archiv Jany V.
+ Dalších 6 fotografií
solidarita
Mladičká bojovnice Viktorka (4), které u Černožic na Královéhradecku po čelní srážce s jiným vozem zemřeli oba rodiče, leží v nemocnici, čeká ji řada náročných operací, ale z nejhoršího by měla být venku. Ke zdrcující ztrátě Radka Ž. (†40) a Jany V. (†30) se vyjádřili pozůstalí a jejich známí...

Když sedmadvacetiletý mladík předjížděl ve vysoké rychlosti jiná vozidla u Černožic, mohl jen tušit, co může zavinit. Čelní srážka BMW a octavie byla tak silná, že z obou aut vyletěl motor a jedno z nich dokonce hořelo. Při tragické autonehodě na Královéhradecku v neděli 31. května vyhasly tři životy a přežila jen čtyřletá Viktorka.

Z nejhoršího by měla být venku

Do čtvrtka byla ve vážném stavu. Rodinní známí poté na sítích informovali, že malá Viktorka je z nejhoršího zjevně venku. Ten den podstoupila operaci čelisti a další zákroky ji ještě čekají. "Má několik dalších zlomenin na hlavě, zlomenou ruku, žebra jí zmáčkla plíce, ale měla by být mimo ohrožení života," napsal na sítě jeden z rodinných známých.

Při nehodě osiřela a místo Radka a Jany bude vídat tváře příbuzných. "Rodiče jí už vrátit nedokážeme, ale chceme jí zajistit alespoň krásné dětství s lidmi, kteří ji milují, a to jsme v tuhle chvíli schopni zajistit jak finančně, tak i po duševní stránce," napsala Iva Ž. na Facebook. Začalo se pojednávat i o transparentních účtech...

Pomoc pro malou Viktorku

Během chvíle vznikly rovnou dva transparentní účty, kam by mohly chodit peníze pro Viktorku a na pohřeb jejích rodičů. Jeden založila Jiřina Z., Radkova pravá maminka, a druhý jeho kolegové řidiči. Na účtu, který zřídila babička, stihlo k pátečnímu ránu přistát přes 230 tisíc korun. Na transparentní účet 234536190/0600 můžete přispět libovolnou částku a dopsat vzkaz. Na transparentní účet Naděje z kamionu z.s můžete také přispět: 2101680972/2010 s variabilním symbolem 3105 a do zprávy pro příjemce napište Viktorka.

Na sítích se také objevilo společné parte Radka a Jany. Pohřeb se bude konat ve středu 10. června v Jičíně. Radek byl profesionální řidič a jeho kolegové se s ním proto rozloučí po svém a tak, jak je to pro ně zvykem. "Tímto vás prosíme dne 10. 6. 2020 v 11:00 o vaše dlouhé zatroubení, děkuji," stojí na parte od iniciátorů vzpomínkové akce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy