Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kvůli Rážové je přes sto lidí v karanténě: Do domácí izolace jde i Petříček a Maláčová

Kvůli Rážové je přes sto lidí v karanténě: Do domácí izolace jde i Petříček a Maláčová
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Ve středu se u hlavní hygieničky Jarmily Rážové potvrdila nákaza koronavirem. Při prověřování kontaktů na ministerstvu zdravotnictví se nákaza potvrdila u dalších 4 lidí. Mluvčí pražské hygieny oznámil, že se hygienikům zatím podařilo zmapovat 157 takzvaně epidemiologicky závažných kontaktů. Do domácí izolace jde preventivně také Jana Maláčová a Tomáš Petříček.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová podstoupila testy na koronavirus, které potvrdily přítomnost koronaviru Hygienici ihned začali s trasováním osob, se kterými byla Rážová v kontaktu.

"Prozatím bylo vyhodnoceno 157 takzvaně epidemiologicky závažných kontaktů, kterým jsou postupně nařizována karanténní opatření včetně indikací k absolvování testů," informoval mluvčí pražské hygieny Zbyněk Boublík.

Z těchto 157 kontaktů je 125 osob z ministerstva. Ve 23 případech se jedná o lidi z oblasti médií, v 7 případech o pracovní kontakty a zbylé dva jsou Rážové osobní kontakty. Všechny tyto osoby se mohly potenciálně nakazit, a proto musí do karantény. Mezi těmi, kdo jdou do karantény, je i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch V karanténě zůstává i přesto, že ve středu podstoupil test a měl negativní výsledek. Do karantény naopak nenastoupil Andrej Babiš, přestože byl s nakaženou hygieničkou na jednání. Podle opozičních politiků by měl ale premiér ukázat zodpovědnost, kterou v časech koronavirové krize žádá po občanech. Je to papaláš nejhrubšího zrna, napsal poslanec STAN Petr Gazdík.

Ministerstvo zdravotnictví muselo samozřejmě projít dezinfekcí prostor. Krom toho museli být všichni zaměstnanci instruováni, jak se v dané situaci chovat.

Do karantény jde Maláčová i Petříček

Ministryně práce Jana Maláčová ve čtvrtek informovala, že preventivně nastupuje do domácí izolace. Přišla totiž do kontaktu s osobou, jež se setkala s pozitivně testovaným člověkem. "Právě jsem se dozvěděla, že jsem byla v blízkém kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na covid. Pravděpodobnost přenosu je nízká, nemám žádné příznaky. Přesto ruším program a budu pracovat doma, dokud nebudu mít jistotu, že jsem ok. Příští týden půjdu na test," oznámila Maláčová.

Karanténu podstoupí také ministr zahraničí Tomáš Petříček. "Vzhledem k záchytu několika pozitivních případů na ministerstvu zahraničí jsem se rozhodl jít preventivně do domácí izolace a do konce týdne ruším svůj program a pracuji z domova. Příznaky nemám, ale nechci ohrozit ostatní," řekl Petříček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy