Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Kvůli řádění koronaviru nastávají velké změny: Poslední rozloučení se budou vysílat online

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Pohřby
Kvůli rychle šířícímu se koronaviru je doporučeno vyhýbat se rizikovým místům, kde se schází velké skupiny lidí. Řada společenských akcí se už odložila nebo zrušila úplně. Jenže některé akce se zkrátka ruší těžce. Například poslední rozloučení s blízkou osobou. Britská Národní pohřební asociace zřejmě našla ideální řešení.

Protože se nový typ koronaviru přenáší z člověka na člověka, je důležité co nejvíce omezit vycházky do ulic. Riziková místa jsou zejména ta, kde se shromažďují velké skupiny lidí. Je doporučováno omezit fyzický kontakt na minimum.

Odkládání a rušení

Některé z veřejných akcí je možné zrušit nebo odložit. Hodně z nich se také pořádá bez diváků. Řada států už zakázala shromažďování lidí na velkých akcích, čímž jsou myšleny třeba sportovní utkání či koncerty.

Kvůli koronaviru byl například zrušen populární Ultra Music Festival v Miami a třeba v Benátkách zrušili oblíbený karneval. Také se odkládají různé konference anebo se streamují online. Ovšem některé nečekané životní události zkrátka posunout nejdou.

Pohřby

Mnozí se ptají, co nastane, pokud vám odejde někdo blízký. Protože se na pohřbech mohou sejít desítky lidí, začalo se více probírat, jak by se tento problém mohl vyřešit. Britská Národní pohřební asociace se o to také začala více zajímat. Pro Skynews uvedla, že vhodným řešením by mohlo být streamování pohřbů.

Pokud nastane ve Spojeném království pandemie, počítají s touto možností jako s ideálním řešením. Poslední rozloučení by se vysílala online a pozůstalí by mohli přenos sledovat z pohodlí svých domovů.

.

Související články

Další články