Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kvůli opatřením neuvidí svou dceru. Z nových nařízení se lidem vaří krev v žilách

Zdroj: Pixabay
reakce
Vláda oznámila, že od 1. března bude další tři týdnu v České republice striktně omezen pohyb mezi okresy. Cestovat lze jen za určitých výjimek a s potřebnými dokumenty. Redakce eXtra.cz se rozhodla dát prostor lidem, kteří o současném stavu diskutují na sociálních sítích. Komentující zuří, píší o tom, že měsíc neuvidí své děti. Ptají se, proč jsou otevřená květinářství, když svým dětem nemohou koupit oblečení. A jsou také zvědaví, kdo z tuzemské politické reprezentace jako první poruší vládní opatření.

"Díky dalšímu nouzovému stavu teď měsíc neuvidím svoji dceru, protože jsem rozvedený, nemám ji ve střídavé péči a žije se svou matkou v jiném okrese," začíná svůj komentář na sociálních sítích jeden z diskutujících pod článkem, který eXtra.cz zveřejnilo k novým vládním opatřením. Jiná diskutující přemítá nad uzavřenými obchody. "Jenom by mě zajímalo, proč máma nemůže v malém obchůdku koupit dítěti oblečení," táže se s tím, že květinářství jsou z nějakého důvodu otevřená.

"Já nechápu, na co jsou otevřená květinářství, do háje?" ptá se další diskutující pod jiným článkem, který rovněž souvisí s opatřeními, jež od pondělí nastanou. A dostává se jí rázné odpovědi: "Abychom si navzájem koupili kytky na hrob po tady téhle komedii," píše rozhněvaná komentující a klade si otázku, z jakého důvodu platí svým dětem školku a kroužky, které v této chvíli nefungují? "Nikdo mi to nevrátí," konstatuje.

Další žena pod článkem píše o tom, že je naivní si myslet, že striktní opatření budou jen na tři týdny. "Oni nám to protáhnou, s velkou radostí, budou se ohánět, jak jim záleží na našem zdraví, ale průmysl pofrčí a narvané MHD, to je přece oukej." Jednou z odpovědí na tento komentář je i ten od naštvané ženy, která tvrdí, že vláda neustále zkouší, co víc si k nám může dovolit. "A když jim to projde, tak přitvrdí a udělají z nás ještě větší blbce, než už jsme."

"Nám utahujou šrouby, ale pro ně to neplatí," objevuje se v diskuzi povzdech, jehož autor uvádí, že politická reprezentace si bude chodit na fotbalová utkání a pít po hotelích. Zřejmě tak naráží na nedávné kauzy, kdy si bývalý premiérův poradce Roman Prymula vyrazil na fotbalové utkání, zatímco o pár hodin dříve volal po tvrdém lockdownu. A také na lednovou sešlost v teplickém hotelu Prince de Ligne, které se účastnil kromě řady vysoce postavených lidí i někdejší premiér Jiří Paroubek. "Jsem zvědavá, kdo z těch šašků jako první zas poruší nová nařízení, můžeme si vsadit," přemítá uštěpačně další z řady diskutujících.

V komentářích se ale najdou i tací, kteří se rozhodli dát vládě ještě naději. "Dobrá, vládo, ale naposledy."

Související články

Další články