Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Kvůli koronaviru se opět sešla Bezpečnostní rada státu: Na hranicích začaly speciální kontroly

Zdroj: archiv Policie ČR
+ Další 3 fotografie
Koronavirus v Česku
Protože v Česku stále přibývá počet nově nakažených zákeřným koronavirem, v pondělí v 7 hodin ráno se sešla Bezpečnostní rada státu. Znovu budou projednávat současnou situaci. K dnešnímu dni bylo potvrzeno 32 nakažených. Od pondělního rána začaly na hranicích speciální kontroly.

Podle nedělních údajů se v Česku nakazilo novým typem koronaviru už 32 lidí. V karanténě aktuálně zůstává více než 1 100 lidí. V pondělí v 7 hodin ráno se kvůli tomu znovu sešla Bezpečnostní rada státu. Vláda chce zavést nová opatření. Česko také v pondělí nově přijalo speciální bezpečnostní opatření na hraničních přechodech.

Kontroly na hranicích

Od pondělního rána začali na Českých hranicích platit speciální opatření. Na deseti hraničních přechodech z Rakouska a Německa policisté, hasiči a celníci namátkově kontrolují přijíždějící auta a cestující upozorňují na rizika spojená s koronavirem

Některým z cestujících se namátkově měří teplota, což provádějí výhradně příslušníci Hasičského záchranného sboru. Všechny auta musí zpomalit na rychlost 30 km/h.

Situaci sledujeme online zde

Související články

Další články