Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kvůli koronaviru můžete přijít i o vlasy: S takovým následkem se potýká 1 ze 4 pacientů

Kvůli koronaviru můžete přijít i o vlasy: S takovým následkem se potýká 1 ze 4 pacientů
Zdroj: eXtra.cz / pixabay
+ Další 4 fotografie
ztráta vlasů
Následky koronaviru mohou být různé. Pacienti se mohou z nemoci dostat bez vážných problémů, některým se poškodí srdce nebo plíce a nové případy ukázaly, že mohou přijít i o vlasy. Průzkumy ukázaly, že jeden ze čtyř pacientů s koronavirem totiž o vlasy přišlo. Dočasně.

Jedna z pacientek, která koronavirus prodělala v březnu, měla obrovský strach, že bude mít pleš a bude muset nosit paruky. Vypadala jí totiž zhruba polovina vlasů. Grace Dudley z Essexu ve Velké Británii uvedla, že se vzbudila s chuchvalci vypadaných vlasů na polštáři. Zveřejnila tuto skutečnost na sociálních sítích a o svých stejných zkušenostech se podělili i další uživatelé.

Průzkum ukázal další se stejným problémem

Do online průzkumu přispělo svým příběhem asi 1500 lidí, kteří se s onemocněním covid-19 potýkali. Výsledky z facebookové skupiny Survivor Corp ukázaly, že 27 procent oslovených má zkušenosti se značným vypadáváním vlasů nebo jejich celkovou ztrátou. Doktoři vysvětlili, že může jít o ztrátu vlasů kvůli velmi stresující situaci. Což nákaza koronavirem rozhodně je...

Ztráta vlasů kvůli stresovému zážitku

Dermatolog Shilpi Khetarpal uvádí, že je stále víc pacientů s koronavirem, kteří se po vyléčení potýkali se ztrátou vlasů. "Setkáváme se s pacienty, kteří se potýkali s covid-19 před dvěma nebo třemi měsíci, a dnes zápolí se ztrátou vlasů," vysvětlil dermatolog.

"V podstatě jde o dočasnou ztrátu vlasů způsobenou velkým šokem, které tělo zažije. Může jít například o náročnou operaci, závažné fyzické či mentální trauma, jakýkoli druh infekce či vysoké horečky, značný úbytek váhy nebo změnu v jídelníčku," dodal Khetarpal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy