Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Kvůli filmu hrají lidé po celém světě sebevražednou challenge: Operují, střílí nebo jezdí poslepu

Zdroj: Instagram.com
+ Dalších 8 fotografií
Nikdy nezkoušejte!
Nebezpečná zábava se stala hitem Instagramu. Lidé s páskou přes oči vykonávají každodenní činnosti včetně takových, k jejichž výkonu je potřeba všech smyslů. Inspirovali se filmem Bird Box, kde tajemná síla ničí světovou populaci. Stačí jeden pohled na tuto sílu a člověk si vezme život. V reálu se nic takového naštěstí neděje, i tak si ale lidé zakrývají oči a vystavují sebe i ostatní nebezpečí.

Ve filmu se Sandra Bullock snaží se svými dětmi přežít dvoudenní cestu do bezpečí. Háček je v tom, že celou cestu musí absolvovat poslepu. Její postava ve snímku neměla na výběr, lidé v reálu se však vrhají do výzvy pouze pro zábavu. Neuvědomují si, že svým jednáním ohrožují životy své, ale i ostatních. S páskou přes oči chodí i přes přechody, nakupují, vaří a dokonce i řídí nebo vykonávají lékařské úkony!

Na Instagramu se tito lidé chlubí svými fotkami a videi pod hashtagem #birdboxchallenge. Nad čím tito lidé přemýšlejí, když s páskou přes oči vezmou do ruky zbraň, lékařské náčiní nebo si sednou za volant, není jasné. Ačkoliv se tato výzva může v některých případech zdát jako neškodný zdroj zábavy, někteří jedinci tímto jednáním ohrožují veřejnost.

Platforma Netflix, pod jejíž záštitou film Bird Box vyšel, vydala na svém Twitteru prohlášení. „Nemůžeme uvěřit, že to opravdu musíme říkat, ale prosím vás, neubližte si při Bird Box výzvě. Nevíme, jak to vzniklo, a ačkoliv jsme za přízeň skutečně rádi, přejeme si, abyste kvůli výzvě neskončili v nemocnici,“ sdělili zástupci Netflixu.

Do výzvy se zatím s největší pravděpodobností nezapojil žádný Čech a nezbývá než doufat, že to tak i zůstane.

Související články

Další články