Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Květinová etiketa: Kolik růží se má dávat k svátku, narozeninám nebo na Valentýna?

Květiny
Valentýn se blíží a vy možná váháte, jaká květina by vaší drahé polovičce udělala radost. Věřte, že ji potěší každá, která bude darovaná z lásky. Není ale na škodu vědět, že existují i jistá pravidla darování květin, která byste měli při určitých příležitostech dodržovat.

Také patříte mezi ty, co se domnívají, že sudý počet květin patří jen na hrob? Možná byste se divili, kolik lidí sice neumí vysvětlit, proč to tak je, přesto tuto pověru dodržuje. Říká se, že se jedná o starou křesťanskou tradici, která měla ukázat, že když někdo dá dvě například růže na hrob zesnulého, dává jednu jemu a jednu Bohu. Z toho vzniklo, že sudý počet květin je smuteční a lichý naopak určený k příjemným příležitostem.

Toto pravidlo je navíc známé jen ve střední Evropě a jinde na světě ho nikdo nedodržuje. Kdyby vám tedy přinesl cizinec sudý počet růží, nezlobte se na něj, nechce vás pohřbít, on prostě jen o existenci takovéhoto pravidla nemá ponětí. V Americe se standardně dává tucet růží, tedy dvanáct, což znamená jedna za každý kalendářní měsíc v roce.

Pojďte se s námi podívat, jaký počet květin byste měli správně darovat k svátku, narozeninám nebo třeba k výročí. Na květinovou etiketu jsme se zeptali toho nejpovolanějšího odborníka – Ladislava Špačka.

Narozeninová květina

Spousta lidí se domnívá, že by oslavenec měl dostat tolik květin, kolik je mu let, ale neví, jak si poradit, když to vychází na sudý počet. Pokud je však oslavenci dvacet nebo třicet, je jedno, že se jedná o sudé číslo a opravdu by měl dostat takovou kytici, kolik mu je skutečně let. Ukazuje to, že nám na oslavenci záleží, vážíme si ho a víme, kolikáté narozeniny slaví.

Růže k svátku

Pokud chcete babičku, maminku nebo jinou ženu potěšit kyticí růží, pak jich zvolte tolik, jak moc jsou hluboké city k dané osobě. U babičky či maminky se držte lichého počtu, nebo zakupte už nějakou připravenou a dokonale sladěnou kytici, kterou sestavil odborník. U mladých děvčat můžete klidně experimentovat.

Valentýnská květina

Co takhle použít americký model a koupit jich tucet? Své partnerce tím řeknete, že na ni myslíte dvanáct měsíců v roce nebo třeba čtyřiadvacet růží zase prozradí, že na ni myslíte každou hodinu během celého dne. Tento vzkaz napište na Valentýnku a úspěch je víc než jasný.

Květina k výročí

Květina k výročí by měla obsahovat tolik rostlin, kolik jste spolu let nebo měsíců. Opět se tak nemusíte stresovat, zda se jedná o sudý nebo lichý počet, pravidla jsou pro tuto příležitost jasně daná.

Kytice s poselstvím

Nezapomenutelný zážitek z květiny bude mít vaše polovička, pokud jí dáte celých sto růží! Tento počet v sobě nese jasné poselství: Budu tě milovat dalších sto let! Z velikosti kytice a tohoto vzkazu každé ženské srdce roztaje, tím si můžete být zcela jisti.

Pohřební kytice

No a nakonec se dostáváme ke smuteční kytici. Zde se opravdu stále dle výše zmíněné křesťanské tradice dává sudý počet. Zpravidla dvě růže. Jedna pro zesnulého a jedna pro Boha. Někde se také říká, že sudý počet květin zahání osamělost nebožtíka. Pokud zemře někdo mladý, nosí se mu jedna bílá růže.

Při výběru kytice byste se měli řídit tím, co má osoba, které chcete udělat radost, ráda, aby odpovídala jejímu vkusu. Květina je totiž pozorností od srdce a mnohdy dokáže udělat větší radost než třeba šperk. Je totiž živá a neuvěřitelně voní! A pokud chcete překvapit stoprocentně, využijte rozvozu květin a některou z dokonalých kytic nechte své vyvolené poslat. Dnes už je to tak snadné!

Související články

Další články