Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Květina východu, zelená perla Jonského moře nebo Pythagorův Ostrov. Víte, které řecké ostrovy si vysloužily tyto přezdívky?

Zdroj: Shutterstock
Řecké ostrovy

Zvažujete, kam se vydáte na letní dovolenou? Pokud toužíte po čistém moři, krásných plážích obklopených přírodou, vynikající gastronomii, evropské kultuře a zejména po pohodě, řecké ostrovy jsou jasnou volbou. Ty nejznámější určitě všichni znáte, poznali byste je ale i pod jejich „přezdívkou“?

Nepřehlédnutelná flóra


Zelená perla Jónského moře se přezdívá ostrovu Korfu. Tuto přezdívku nedostal ostrov náhodou, místní flóra je pestrá a nepřehlédnutelná, mimo jiné tady roste nejméně pět milionů olivovníků. Na Korfu se hojně pěstuje i kumkvat, trpasličí pomeranč, z něhož se vyrábí skvělá marmeláda a stejnojmenný likér. Kromě hotelových pláží, které nikdy nejsou zcela přelidněné, tu lze najít spoustu téměř prázdných a třeba i více romantických. Zastoupení zde mají menší oblázkové zátoky s bělostně se třpytícími kameny, široké pláže, kde se boříte do hlubokého zlatavého písku, ale můžete si vychutnat pohled na útesy spadající prudce do moře i na velké pískovcové balvany v severní části ostrova.

„Velkou výhodou je krátká doba letu, která trvá přibližně dvě hodiny a deset minut,“ uvádí Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Nádherné pláže s horkým pískem


Květina východu – takto označován bývá velmi turistický ostrov Zakynthos, který láká na nádherné pláže s horkým pískem, tajuplné mořské jeskyně a tyrkysové moře. V jarních dnech celý ostrov rozkvete a vzduchem se line nádherná vůně jasmínu, orchidejí i bylinek. Třetí největší z jónských ostrovů je zároveň ostrovem s nejvyšším počtem slunečných dnů v Řecku a zelená barva stromů, díky příjemnému klimatu, nemizí ani v nejteplejším létě. Ostrov díky svému pobřeží, které je dlouhé téměř 123 km, nabízí celou řadu nádherných míst pro ideální dovolenou. Tím nejznámějším, nejnavštěvovanějším a nejrušnějším letoviskem je Laganas.

„Tato oblast leží pouhých 10 km od hlavního města, pyšní se vynikajícím turistickým zázemím, moderními hotely a krásnými plážemi s průzračně čistou vodou,“ doporučuje Lenka Pátek. Především díky bujarému nočnímu životu je Laganas žádaným cílem mladých lidí a v letních měsících zde panuje velice živá atmosféra.

Klidnějším, ale rovněž velmi oblíbeným letoviskem je Tragaki, které je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivovým hájům Nachází se ve vzdálenosti cca 3 km od centra hlavního města Zakynthos.

TIP: Hotel Caretta Paradise

Pravá řecká atmosféra


Rodným místem slavného matematika Pythagora je ostrov Samos. Hotely na Samosu jsou zpravidla menší, najdete zde však i pár rezortů skládajících se z více budov citlivě rozmístěných v zahradě plné stromů, keřů a palem. Výškové budovy naštěstí ostrov nehyzdí, většina staveb má v průměru jedno až tři patra.

„Samos je nádherný řecký ostrov, kde nejsou ohromné resorty. Je to poklidné a krásné místo s pravou řeckou atmosférou,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Související články

Další články