Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Květina východu, zelená perla Jonského moře nebo Pythagorův Ostrov. Víte, které řecké ostrovy si vysloužily tyto přezdívky?

Květina východu, zelená perla Jonského moře nebo Pythagorův Ostrov. Víte, které řecké ostrovy si vysloužily tyto přezdívky?
Zdroj: Shutterstock
Řecké ostrovy

Zvažujete, kam se vydáte na letní dovolenou? Pokud toužíte po čistém moři, krásných plážích obklopených přírodou, vynikající gastronomii, evropské kultuře a zejména po pohodě, řecké ostrovy jsou jasnou volbou. Ty nejznámější určitě všichni znáte, poznali byste je ale i pod jejich „přezdívkou“?

Nepřehlédnutelná flóra

Zelená perla Jónského moře se přezdívá ostrovu Korfu. Tuto přezdívku nedostal ostrov náhodou, místní flóra je pestrá a nepřehlédnutelná, mimo jiné tady roste nejméně pět milionů olivovníků. Na Korfu se hojně pěstuje i kumkvat, trpasličí pomeranč, z něhož se vyrábí skvělá marmeláda a stejnojmenný likér. Kromě hotelových pláží, které nikdy nejsou zcela přelidněné, tu lze najít spoustu téměř prázdných a třeba i více romantických. Zastoupení zde mají menší oblázkové zátoky s bělostně se třpytícími kameny, široké pláže, kde se boříte do hlubokého zlatavého písku, ale můžete si vychutnat pohled na útesy spadající prudce do moře i na velké pískovcové balvany v severní části ostrova.

„Velkou výhodou je krátká doba letu, která trvá přibližně dvě hodiny a deset minut,“ uvádí Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Nádherné pláže s horkým pískem

Květina východu – takto označován bývá velmi turistický ostrov Zakynthos, který láká na nádherné pláže s horkým pískem, tajuplné mořské jeskyně a tyrkysové moře. V jarních dnech celý ostrov rozkvete a vzduchem se line nádherná vůně jasmínu, orchidejí i bylinek. Třetí největší z jónských ostrovů je zároveň ostrovem s nejvyšším počtem slunečných dnů v Řecku a zelená barva stromů, díky příjemnému klimatu, nemizí ani v nejteplejším létě. Ostrov díky svému pobřeží, které je dlouhé téměř 123 km, nabízí celou řadu nádherných míst pro ideální dovolenou. Tím nejznámějším, nejnavštěvovanějším a nejrušnějším letoviskem je Laganas.

„Tato oblast leží pouhých 10 km od hlavního města, pyšní se vynikajícím turistickým zázemím, moderními hotely a krásnými plážemi s průzračně čistou vodou,“ doporučuje Lenka Pátek. Především díky bujarému nočnímu životu je Laganas žádaným cílem mladých lidí a v letních měsících zde panuje velice živá atmosféra.

Klidnějším, ale rovněž velmi oblíbeným letoviskem je Tragaki, které je známé zejména díky nekonečným vinicím, alejím ovocných stromů i olivovým hájům Nachází se ve vzdálenosti cca 3 km od centra hlavního města Zakynthos.

TIP: Hotel Caretta Paradise

Pravá řecká atmosféra

Rodným místem slavného matematika Pythagora je ostrov Samos. Hotely na Samosu jsou zpravidla menší, najdete zde však i pár rezortů skládajících se z více budov citlivě rozmístěných v zahradě plné stromů, keřů a palem. Výškové budovy naštěstí ostrov nehyzdí, většina staveb má v průměru jedno až tři patra.

„Samos je nádherný řecký ostrov, kde nejsou ohromné resorty. Je to poklidné a krásné místo s pravou řeckou atmosférou,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Další články

Nejnovější kauzy