Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Květa Fialová si prošla peklem: V 15 letech ji znásilnili vojáci, před manželem utíkala na hřbitov

Květa Fialová si prošla peklem: V 15 letech ji znásilnili vojáci, před manželem utíkala na hřbitov
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Květa Fialová by oslavila 92. narozeniny. Už v roce 2017 ale odešla do hereckého nebe, kam zamířila poté, co ji skolila Alzheimerova choroba. Za svůj život si toho prožila opravdu hodně. Byla znásilněná a také měla problémy ve vztazích.

Herečka Květa Fialová odstartovala svou kariéru v několika divadlech, ve kterých vydržela dlouhá léta. Její tvář si diváci mohou pamatovat z filmů jako Ostře sledované vlaky, Limonádový Joe, Babička či F.L. Věk. V roce 2010 získala i cenu Thálie.

Květa Fialová byla znásilněná

Se svou rodinou žila do roku 1938 na Slovensku, poté je ale slovenští nacionalisté přinutili k odchodu do Čech.

Na konci války, v květnu 1945, si patnáctiletá Květa prošla doslova peklem. Znásilnila ji dvojice vojáků, kteří jí dali na výběr – buď se s oběma vyspí, nebo ji zabijí. Neměla tak šanci uniknout, ze strachu o svůj život svolila a zažila tak něco, na co už nikdy nezapomněla.

Nebylo divu, že pak měla celoživotní trauma ze sexu, které provázelo její vztahy. Přesto se dokázala zamilovat do dramaturga Jiřího Joseka. Toho si vzala za manžela, on po ní ale vyžadoval každodenní plnění manželských povinností a Květa před ním raději utíkala na hřbitov. Na něm dokonce i přespávala, protože v té době ještě neměla peníze na vlastní bydlení.

Jejím dalším osudovým mužem byl herec Gustav Opočenský, který však propadl závislosti na alkoholu. Květa se ho snažila zachránit, ale to se jí nepovedlo a Fialová přišla o veškeré finance a šperky. O mnoho přišla i její maminka, která dceři pomáhala nového partnera ze závislosti dostat.

Květa Fialová podlehla Alzheimerově chorobě

Do třetice už to vyšlo a Květa Fialová si za muže vzala režiséra Pavla Hášu, se kterým vydržela dlouhých dvaapadesát let - až do manželovy smrti. Herečka se netajila tím, že jim to klapalo právě proto, že se její muž obětoval. Nikdy po ní nic nevyžadoval a do ničeho ji nenutil. Sex spolu měli jen tehdy, když se pokoušeli o dítě, což se jim i povedlo a narodila se dcera Zuzana.

Když manžel Fialové zemřel, cítila se velmi osamělá a začala se objevovat po boku mladšího hereckého kolegy Josefa Kubáníka, o němž bylo známo, že je homosexuál. Přesto jejich láska fungovala, protože nebyla založena na fyzickém kontaktu. Byli si prostě oporami a sedli si, což pro ně oba bylo důležité.

Květa Fialová, která byla známá i tím, že se hlásila k buddhismu, ezoterice a duchovnu, odešla do hereckého nebe ve svých 88 letech. Podlehla Alzheimerově chorobě, která ji několik let trápila, a konec svého života proto prožila v Alzheimercentru ve středočeských Průhonicích.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy