Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Květa Fialová by dnes oslavila 90 let: Jaký byl její vztah k mužům a kdo patřil mezi její osudové lásky?

Květa Fialová by dnes oslavila 90 let: Jaký byl její vztah k mužům a kdo patřil mezi její osudové lásky?
Zdroj: facebook.com
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
výročí
Květa Fialová by dnes oslavila 90. narozeniny. Česká Elizabeth Taylor, jak se herečce díky její podobě se slavnější americkou hvězdou přezdívalo, byla výraznou postavou českého filmu i divadla. Zatímco ve svých rolích slavila úspěchy u diváků, v soukromém životě to neměla tak jednoduché. Připomeňte si s námi její osudové lásky.

Milenecký život Květy Fialové předurčila nešťastná událost z jejího mládí. V patnácti letech ji totiž znásilnila dvojice vojáků. Ti ji jednoho večera probudili v jejím pokoji a dali jí na výběr. Buď se od obou nechá znásilnit, nebo ji zabijí. Mladá dívka ve strachu o svůj život svolila k sexu se sovětskými osvoboditeli. Dvojnásobné znásilnění bylo její první sexuální zkušeností. Proto také celý život milostný akt nenáviděla a nijak se tím netajila. V televizi i v divadle přitom paradoxně hrála role vyzývavých dam a nevlastní jí nebyla ani nahota

Její první velkou láskou byl dramaturg z českobudějovického divadla Jiří Josek. Vztah ale dlouho nevydržel a skončil za dramatických okolností. Květa před manželem utekla na hřbitov, kde přespávala. Neměla totiž na vlastní bydlení, a když zjistila, že po ní novomanžel každý den vyžaduje pohlavní styk, bez váhání se odstěhovala. „Než bych žila s živým chlapem, tak jsem raději volila tenhle přístřešek,“ nechala se slyšet později.

Po odchodu od svého prvního muže se vášnivě zamilovala do herce Gustava Opočenského. Oba společně působili v kolínském divadle. Opočenský, ačkoliv vynikající herec, měl slabost pro alkohol Květa se jej sice pokusila zachránit, dopadlo to ale pouze tak, že přišla o veškeré peníze, šperky a o mnoho peněz přišla i její maminka, když se společně snažily jejího nového milého dostat ze závislosti Všechny jejich finance propil.

Po krátké epizodě na Slovensku, kam před nešťastnými láskami z Čech Fialová utekla, se vdala podruhé. Tím šťastným byl režisér Pavel Háša, s nímž vydržela dlouhých 52 let až do jeho smrti v roce 2008. Herečka se nechala slyšet, že jejich svazek vydržel tak dlouho jen díky tomu, že se její manžel obětoval. Nikdy po ní nic nechtěl a údajně spolu měli sex, jen když se pokoušeli o dítě. Což se jim nakonec i poštěstilo, když se jim narodila dcera Zuzana.

Po smrti manžela se ve svých 85 letech vrhla do platonického vztahu s hereckým kolegou Josefem Kubáníkem. Společně prý objevili velkou lásku, která vůbec nebyla založená na ničem fyzickém. Ostatně Kubáník jako gay po fyzickém kontaktu s o 45 let starší ženou ani netoužil, dvojice si jen maximálně sedla po stránce psychické.

Květa Fialová se nejvíce proslavila svými rolemi ve filmech Limonádový Joe nebo Ostře sledované vlaky. Byla držitelkou ceny Thálie z roku 2010. Dožila se požehnaného věku 88 let. Po několikaletém boji podlehla Alzheimerově chorobě stejně jako její druhý manžel.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy