Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Květa Fialová by dnes dosáhla 91 let: Celý život ji doprovázel strach z doteků

Květa Fialová by dnes dosáhla 91 let: Celý život ji doprovázel strach z doteků
Zdroj: facebook.com
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
výročí
Vynikající herečka Květa Fialová by se dnes dožila 91. narozenin. Křehká dáma, o které bylo známo, že se celý život vyhýbala fyzickému kontaktu s muži, se přesto několikrát do opačného pohlaví zamilovala. Láska k hereckému kolegovi u ní vzplanula dokonce i tři roky před její smrtí. Kdo byli hereččini osudoví muži?

Herečka Květa Fialová se narodila v roce 1929 na území dnešního Slovenska v obci Veľké Dravce. Před válkou musela rodina Slovensko opustit a přestěhovat se do Žďáru u Police nad Metují, později do Borohrádku. Na konci války, když bylo Květě 15 let,

ji znásilnili dva sovětští vojáci. Tato událost budoucí herečku logicky ovlivnila na celý život.

Manželství bez sexu neudržela

I přesto se herečka, známá z filmu Limonádový Joe či Ostře sledované vlaky, do muže zamilovala. A ne jednou. Poprvé se stala manželkou dramaturga z českobudějovického divadla Jiřího Joska. Květě bylo pouhých 21 let. Láska ale brzy opadla, jelikož Josek po herečce vyžadoval pravidelný sex, s čímž ona nesouhlasila. Jelikož neměla v té době na vlastní bydlení, přespávala na hřbitově, jen aby nemusela žít po boku náruživého manžela.

Druhá láska jí propila veškeré peníze

Ani druhý vztah nedopadl podle hereččiných představ, ba naopak. Herec Gustav Opočenský, pro kterého zahořelo její srdce po odchodu od Jiřího Joska, měl rád alkohol. Tento vztah nepálily problémy se sexem, ale se závislostí na alkoholu. Květa Gustava milovala, a tak mu chtěla s jeho démony pomoci. Bohužel marně. Ji i její maminku stály snahy vyléčit alkoholika nemalé peníze. Dámy přišly o šperky a veškeré finance, které Opočenský propil.

S druhým manželem prožila 52 let

Napotřetí už měla na muže větší štěstí. Podruhé se vdala za scénáristu a režiséra Pavla Hášu, se kterým vydržela víc než padesát let. Jejich manželství trvalo až do Hášovy smrti v roce 2009. V prosinci 1962 se manželům narodila dcera Zuzana. Jejich vztah prý vydržel tak dlouho jenom kvůli tomu, že se Háša obětoval a po herečce nikdy fyzický kontakt nevyžadoval. Sex měli jen tehdy, když se pokoušeli o dítě.

Platonická láska tři roky před smrtí

Poslední hereččinou láskou byl herecký kolega Josef Kubáník. S o 45 let mladším mužem se jednalo spíše o souznění duší. Květě Fialové už bylo v té době 85 let a Josef Kubáník byl gay... I tak ale dokázala tato výjimečná dáma, v pokročilém věku a s Alzheimerovou chorobou, milovat.

Od roku 2017 žila herečka v Alzheimercentru v Průhonicích. Kvůli zdravotním komplikacím byla po pár měsících převezena do Thomayerovy nemocnice. Zemřela 26. září 2017 ve věku 88 let pravděpodobně na následky Alzheimerovy nemoci, stejně jako její druhý manžel Pavel Háša.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy