Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Kurt Cobain by slavil 53. narozeniny: Před smrtí nechal ženě a dceři zvláštní vzkaz

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Frontman legendární kapely Nirvana Kurt Cobain spáchal sebevraždu 5. dubna 1994. Nekorunovaný grungeový král zanechal manželce Courtney a dceři Frances vzkaz na rozloučenou. V dopise na rozloučenou neopomněl zmínit ani svého imaginárního kamaráda.

Kurt Cobain, grungeová ikona, se narodil 20. února 1967 v Aberdeenu kousek od Seattlu. Kurtovo dětství poznamenal rozvod rodičů. Následovalo pendlování mezi nimi i přespávání u příbuzných, osamělost, deprese, v pubertě pak únik k punkové muzice a první experimenty s drogami. Kapelu Nirvana založil v roce 1986 spolu s baskytaristou Kristem Novoselicem. Proslavili se brzy. Jejich hit Smells Like Teen Spirit je dodnes nejpopulárnější alternativní skladbou všech dob.

V dubnu roku 1994 se ale bohem nadaný muzikant rozhodl vzít si život. Předávkoval se heroinem a pro jistotu se ještě zastřelil brokovnicí. Nechal tu po sobě manželku Courtney Love, frontmanku kapely Hole, a dnes sedmadvacetiletou dceru Frances.

Právě jim a svému imaginárnímu příteli Boddahovi, kterého si vytvořil už v dětství, věnoval dopis na rozloučenou. „Tenhle dopis píše tak trochu blázen. Už moc dlouho jsem nepocítil vzrušení z poslouchání nebo skládání muziky. Nejhorší zločin, jaký si dovedu přestavit, je, balamutit lidi tím, že předstírám, že mě to, co dělám, baví. Někdy se cítím, jako by mě před vstupem na pódium čekaly píchačky. Smutné, citlivé, nevděčné znamení Ryb, proboha…“ napsal v části věnované Boddahovi frontman legendární Nirvany.

„Frances a Courtney, budu na vašem oltáři. Courtney, prosím, jdi dál, kvůli Frances, kvůli jejímu životu, který bude beze mne o tolik šťastnější. Miluju vás. Miluju vás,“ vzkázal Kurt dceři a ženě. Dlouho se spekulovalo, jestli Cobain skutečně spáchal sebevraždu, nebo ho někdo zabil.

Související články

Další články